Krzysztof Respondek nie żyje. Artysta kabaretowy, aktor i wokalista ze Śląska zmarł 22 grudnia 2023 r.

Zmarł Krzysztof Respondek, śląski artysta, występujący przez wiele lat w kabarecie Rak, znany też z programu telewizyjnego "Twoja twarz brzmi znajomo".

Katarzyna Pachelska
Respondek

Dzisiaj, 22 grudnia, Krzysztof Hanke z kabaretu Rak podał straszną wiadomość: Odszedł mój Przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać.

Nie żyje Krzysztof Respondek

Wiadomość o śmierci artysty potwierdza też na Facebooku Teatr alternatywny BELFEgoR: Dzisiaj odszedł Krzysztof Respondek, znany i kochany artysta kabaretowy, Ślonzok z kabaretu RAK. Jeszcze 10.12 razem z nami na spektaklu i z jego odwiecznym przyjacielem Krzysztofem Hanke. Nasze kondolencje

Jak się dowiadujemy, Krzysztof Respondek trzy dni temu miał zawał.

- Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52 - mówi dla Ślązaga Krzysztof Hanke.

Przeczytaj, jak ciepło przyjaciele i współpracownicy wspominają Krzysztofa Respondka: Przyjaciele i współpracownicy wspominają Krzysztofa Respondka (1969-2023). "Zawsze kochałeś publiczność, a ona Ciebie"

Mimo ogólnopolskiej kariery był wierny swojemu Śląskowi

Respondek miał 54 lata. Urodził się 17 lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. Pochodził jednak z Miasteczka Śląskiego. Ukończył II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach, na studia aktorskie wyjechał do Wrocławia. Był aktorem, znanym m.in. ze sceny Teatru Rozrywki w Chorzowie (występował tam w latach 90. głównie w musicalach). Przez wiele lat współtworzył wraz z Krzysztofem Hanke i Grzegorzem Poloczkiem śląski kabaret Rak (od 1999 r.). Widzowie telewizyjni znają go z roli w serialu "Barwy szczęścia". Zwyciężył też w jednej z edycji "Jak oni śpiewają". (Interesujesz się śląską kulturą? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Rozmowa wideo z Krzysztofem Respondkiem z 2021 r. o jego powrocie do Teatru Rozrywki, dzieciństwie w małym miasteczku, kabarecie i oryginalnym hobby:

- Znaliśmy się ze 30 lat. W kabarecie Rak występowaliśmy razem od 2000 roku. Jaki był Krzysiek? Zawsze robił wszystko, żeby bawić ludzi. Za to będą go pamiętać, za jego pogodę ducha i radość - mówi załamany Krzysztof Hanke.

Mimo ogólnopolskiej sławy, Krzysztof Respondek nie porzucił Śląska i Tarnowskich Gór. Mówił nam w rozmowie wideo, dlaczego wciąż mieszka z rodziną w Tarnowskich Górach, czemu uważa to miejsce za najlepsze dla siebie.

- Nie wyobrażam sobie mieszkania w dużym mieście. Tarnowskie Góry to miasto przepiękne. Moja rodzina jest typowo śląska, z dziada pradziada. Zaczynamy mieć swoje poczucie inności w tym kraju. Kiedyś bycie Ślązakiem uważano za coś gorszego. Teraz to się zmienia, jest moda na śląskość. To jest piękne - mówił Respondek.

Jest znana już data pogrzebu artysty: Ogłoszono datę pogrzebu Krzysztofa Respondka. Śląski artysta zmarł 22 grudnia na zawał

Sobota w bytkowie

Może Cię zainteresować:

Paweł Klica napisał książkę "Radio Familok" o śląskich szlagierach. "Szlagry się skończyły, ale nie mamy się czego wstydzić"

Autor: Katarzyna Pachelska

01/12/2023

Szczepan twardoch debata

Może Cię zainteresować:

Szczepan Twardoch: Śląski biznes powinien wspierać śląską kulturę. Powołajmy nagrodę dla literatów tworzących w języku śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

20/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon