Ogłoszono datę pogrzebu Krzysztofa Respondka. Śląski artysta zmarł 22 grudnia na zawał

Dwa dni przed Wigilią, w szpitalu w Zabrzu zmarł Krzysztof Respondek, śląski artysta, znany z kabaretu, estrady, telewizji i filmu. Rodzina ogłosiła datę pogrzebu nieodżałowanego Ślązaka.

Krzysztof respondek

Krzysztof Respondek urodził się 17 lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. Pochodził jednak z Miasteczka Śląskiego. Ukończył II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach, na studia aktorskie wyjechał do Wrocławia. Był aktorem, znanym m.in. ze sceny Teatru Rozrywki w Chorzowie (występował tam w latach 90. głównie w musicalach). Przez wiele lat współtworzył wraz z Krzysztofem Hanke i Grzegorzem Poloczkiem śląski kabaret Rak (od 1999 r.). Widzowie telewizyjni znają go z roli w serialu "Barwy szczęścia". Zwyciężył też w jednej z edycji programu telewizyjnego "Jak oni śpiewają". (Interesujesz się śląską kulturą? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Krzysztof Respondek nie żyje

Respondek zmarł 22 grudnia 2023 roku w wieku zaledwie 54 lat. Przyczyną śmierci był zawał. Więcej: Krzysztof Respondek nie żyje. Artysta kabaretowy, aktor i wokalista ze Śląska zmarł 22 grudnia 2023 r.

Rozmowa wideo z Krzysztofem Respondkiem z 2021 r. o jego powrocie do Teatru Rozrywki, dzieciństwie w małym miasteczku, kabarecie i oryginalnym hobby:

Przeczytaj, jak ciepło przyjaciele i współpracownicy wspominają Krzysztofa Respondka: Przyjaciele i współpracownicy wspominają Krzysztofa Respondka (1969-2023). "Zawsze kochałeś publiczność, a ona Ciebie"

Pogrzeb Krzysztofa Respondka

Rodzina Respondka ogłosiła, że pogrzeb artysty odbędzie się 30 grudnia 2023 r. w Tarnowskich Górach. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kościele pw. św. apostołów Piotra i Pawła o godz. 10.30. Po mszy św. odbędzie się przejście na cmentarz komunalny w Tarnowskich Górach.

Rodzina artysty prosi o nieskładanie osobistych kondolencji podczas nabożeństwa i pochówku, oraz aby zamiast kwiatów przeznaczyć datek na Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Szansa na przyszłość", dla którego nie udało Mu się już zagrać koncertu.

Dk welchman leszek zych polityka

Może Cię zainteresować:

DK Welchman. Dziołszka z Bytomia, która nakręciła "Chłopów" i oscarowego "Twojego Vincenta"

Autor: Katarzyna Pachelska

25/12/2023

Wilijo

Może Cię zainteresować:

QUIZ godnich tradycjōw. Poradzisz narychtować ślōnsko wilijo?

Autor: Arkadiusz Szymczak

24/12/2023

Tarnowskie Góry w PRL

Może Cię zainteresować:

Dlaczego Tarnowskie Góry to śląskie peryferyjne centrum lokalnej inteligencji? "Wmówiliśmy sobie, że jesteśmy nim"

Autor: Roman Balczarek

23/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon