KSW 77 w Gliwicach. To tutaj będzie hit Pudzianowski vs. Chalidow?

Właścicielom KSW bardzo przypadła do gustu hala w Gliwicach. Jeszcze w tym roku odbędzie się tam kolejna gala tej organizacji i znowu będzie ona naszpikowana gwiazdami. Wszyscy przede wszystkim czekają na oficjalne ogłoszenie starcia dwóch legend polskiego MMA.

Ksw 77 gliwice

Od roku organizacja KSW organizuje galę raz w miesiącu. W miniony weekend KSW 74 odbyło się w Ostrowie Świętokrzyskim, a w walce wieczoru Phil De Fries poddał w pierwszej rundzie Ricardo Prasela. Przy okazji w trakcie imprezy poznaliśmy plany na kolejne imprezy.

Śląskich kibiców najbardziej ucieszyła ostatnia wiadomość. Okazało się bowiem, że jeszcze w tym roku KSW zawita do Gliwic. 17 grudnia w Arenie Gliwice odbędzie się KSW 77. W tej chwili nazwiska zawodników, którzy będą się bić pod koniec roku, nie zostały ujawnione, ale...

Pudzianowski vs. Chalidow w Gliwicach?

Można być pewnym, że karta walk będzie pełna hitowych pojedynków. To już tradycja, że KSW kończy rok galą z udziałem największych gwiazd. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie w Gliwicach zobaczymy starcie Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Chalidowem.

Kibice żyją tym pojedynkiem od kilku miesięcy. Wiadomo, że legendy polskiego MMA wyraziły chęć zmierzenia się w klatce. Pozostały do dopięcia szczegóły. Łukasz Jurkowski jest przekonany, że to do walki dojdzie w Arenie Gliwice.

Żadnego z tej dwójki nie trzeba szczegółowo przedstawiać. Pudzianowski przeszedł drogę od "freaka" ze strongmenów do fightera z krwi i kości. W ostatnich latach sprawiał sensację, pokonując m.in. wspomnianego Jurkowskiego, czy Michała Materlę.

Z kolei Chalidow, czyli jego potencjalny rywal, w swoim szczycie był uznawany za jednego z najlepszych zawodników kategorii średniej na świecie. Przez wiele lat nie było na niego mocnych w KSW i niewiele brakowało, a trafiłby do UFC. Sam jednak zrezygnował z bicia się w największej organizacji MMA na świecie. Złote lata jednak minęły i 42-latek z pięciu ostatnich walk wygrał tylko jedną.

Arena Gliwice mocno przypadła do gustu właścicielom KSW. W grudniu w tym miejscu odbędzie się już czwarta gala tej organizacji i każda była mocno obsadzona. W przeszłości na gliwickiej ziemi oglądaliśmy m.in. starcia Tomasza Narkuna z Chalidowem, Szymona Kołeckiego z Damianem Janikowski, Chalidowa ze Scottem Askhamem, czy Chalidowa z Roberto Soldiciem.

Stadion zabrze

Może Cię zainteresować:

Stadion Górnika Zabrze będzie miał czwartą trybunę z prawdziwego zdarzenia. Umowa na finansowanie budowy podpisana

Autor: Katarzyna Pachelska

22/08/2022

Terrance Ferguson

Może Cię zainteresować:

Terrance Ferguson: z NBA do GTK Gliwice. Takiej gwiazdy w Gliwicach jeszcze nie było

Autor: Robert Czykiel

26/08/2022

Ulica Zwycięstwa w Gliwicach rok 1975

Może Cię zainteresować:

Zwycięstwa w Gliwicach była piękną ulicą nawet za PRL-u. Jeździły tramwaje, świeciły neony. Zamiast banków były kawiarnie

Autor: Redakcja

06/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon