Dżem to fenomen. Aż 40 osób chce być nowym wokalistą śląskiego zespołu. Ale pierwsze przecieki nieprawdziwe

Dżem z obecnym wokalistą, Maciejem Balcarem, będzie grał tylko do początku kwietnia 2024 r. Trwają poszukiwania jego następcy, a w mediach pojawiają się nazwiska „pewniaków”. Jak przekazał redakcji portalu ŚLĄZAG menadżer zespołu na razie pewne jest tylko, że jest aż 40 chętnych! - Zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji – poinformował Leszek Martinek.

fot. FB/Dżem
Dżem

Dżemu na Śląsku (i nie tylko) przedstawiać nie trzeba. Kultowa grupa obchodzić będzie niebawem swoje 45. urodziny. Od prawie 30 lat bez Ryśka Riedla. Najpierw zastąpił go Jacek Dewódzki, a w 2001 r. Maciej Balcar, który jest bardzo ceniony przez miłośników bluesowej grupy. Ta historia też się kończy. 21 grudnia 2023 r. zespół wydał komunikat, który zaskoczył fanów Dżemu.

W porozumieniu z wokalistą zespołu DŻEM, Maciejem Balcarem, postanowiliśmy wspólnie zakończyć realizację naszego artystycznego działania z dniem 06.04.2024. Wszystkie zaplanowane koncerty zespołu DŻEM w terminie do 06.04.2024 realizowane będą w obecnym składzie. Po tym terminie zespół będzie kontynuował działalność z nowym wokalistą, a Maciek skupi się na swoich solowych projektach.

Ostatni koncert Dżemu z Maciejem Balcarem jako wokalistą, zaplanowano na 6 kwietnia 2024 r. w katowickim Spodku. To będą 45. urodziny zespołu.

Kiedy poznamy nowego wokalistę Dżemu?

Od momentu ogłoszenia decyzji o rozstaniu Balcara z Dżemem trwają spekulacje na temat nowego wokalisty kultowej grupy. Jak się okazuje zespół nadal cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród fanów, ale także muzyków. Jak przekazał redakcji ŚLĄZAG Leszek Martinek, menadżer Dżemu, jest aż 40 chętnych, by śpiewać bluesa ze śląską grupą.

- Zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji – zaznaczył Martinek.

W ostatnich dniach w mediach pojawiło się nazwisko jednego z „pewniaków”. To Łukasz Drapała, obecnie wokalista zespołu Chemia, wcześniej w zespole Chevy, który w 2022 r. w muzycznym show „The Voice of Poland” zajął 2. miejsce. W środę, 3 stycznia 2024 r., w mediach społecznościowych napisał:

No dobra. To kto będzie nowym wokalem Dżemu?
Pytam się!
Chcę wiedzieć!

Niektórzy odczytali to jako potwierdzenie angażu Drapały do Dżemu. Leszek Martinek, menadżer Dżemu, mówi, że wielu chętnych do zajęcia miejsca po Maćku Balcarze wypuszcza różne informacje w mediach społecznościowych, ale zespół na to nie reaguje. Nowego wokalistę Dżemu – jak powiedział redakcji ŚLĄZAG menadżer zespołu - poznamy prawdopodobnie 18 lub 19 stycznia 2024 r.

Zespol dzem maciej balcar odchodzi

Może Cię zainteresować:

Po 22 latach Dżem rozstaje się z Maciejem Balcarem. Kto zostanie nowym wokalistą legendarnego zespołu?

Autor: Szymon Karpe

21/12/2023

Sepultura

Może Cię zainteresować:

Korn, Sepultura, Rakim na Śląsku. 10 najlepszych koncertów w 2024 roku: widać tęsknotę za latami 90.

Autor: Maciej Poloczek

05/01/2024

TSA gra w Spodku Pamiętacie ich wojnę z naszym Katem

Może Cię zainteresować:

TSA wraca na scenę. Zagra w katowickim Spodku. Pamiętacie ich „wojnę” z naszym Katem?

Autor: Maciej Poloczek

02/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon