Polska „11” wszech czasów według AI bez Roberta Lewandowskiego. Atak z Górnego Śląska z Wilimowskim

Sztuczna inteligencja została poproszona o wygenerowanie „11” wszech czasów reprezentacji Polski w piłce nożnej. W ataku znalazło się aż trzech zawodników z Górnego Śląska - Ernest Wilimowski, Gerard Cieślik oraz Włodzimierz Lubański. Zabrakło za to miejsca dla Roberta Lewandowskiego.

W ostatnim czasie modne stało się przepuszczanie wszelkiej maści informacji przez sztuczną inteligencję (AI) i sprawdzanie jej możliwości. Głupie? Jeśli to czytacie, to być może nie. Należący do PZPN profil "Łączy nas piłka" poprosił AI o wygenerowanie „11” reprezentacji Polski wszech czasów w piłce nożnej. Zobaczcie sami, kto się w niej znalazł.

Jak widać, według sztucznej inteligencji przez lata o sile reprezentacji Polski stanowili zawodnicy z Górnego i Dolnego Śląska:

  • Jan Tomaszewski (Wrocław),
  • Jerzy Gorgoń (Zabrze),
  • Gerard Cieślik (Chorzów),
  • Włodzimierz Lubański (Gliwice),
  • Ernest Wilimowski (Katowice).

Szczególnie naszpikowany ludźmi "stąd" był atak. Znalazło się w nim dwóch legendarnych piłkarzy Ruchu Chorzów - Ernest Wilimowski i Gerard Cieślik - oraz jeden legendarny zawodnik Górnika Zabrze - Włodzimierz Lubański.

  • Ernest Wilimowski, a właściwie Ernst Otto Pradella. Grał dla reprezentacji Polski, Śląska oraz Niemiec (III Rzeszy). W każdej z nich był wyjątkowo skuteczny, bo w 36 meczach zdobył 41 goli. W Ruchu Hajduki Wielkie wystąpił 86 razy i zdobył 117 goli oraz cztery mistrzostwa Polski. Trzy razy został królem strzelców.
  • Gerard Cieślik. Trzykrotny mistrz Polski w barwach Ruchu Chorzów. W czasie II wojny światowej został powołany do Wehrmachtu i wzięty do niewoli. Grał w reprezentacji Śląska, a także Polski, dla której w 45 meczach zdobył 27 goli.
  • Włodzimierz Lubański. Najlepszy strzelec w historii Górnika Zabrze (228 goli). Czterokrotny zdobywca tytułu króla strzelców. Najmłodszy debiutant w reprezentacji Polski i najmłodszy strzelec gola dla tejże. Mistrz olimpijski z 1972 roku.

Co ciekawe, w „11” wszech czasów zabrakło miejsca dla Roberta Lewandowskiego. AI wytłumaczyło jednak, że to wciąż aktywny piłkarz, więc na takie podsumowania i zaszczyty przyjdzie czas dopiero po zakończeniu jego kariery. Dotąd RL9 wystąpił w biało-czerwonej koszulce 140 razy i zdobył 78 goli.


Cieszymy się, że przeczytałeś nasz tekst do końca. Mamy nadzieję, że Ci się spodobał. Przygotowanie takich materiałów wymaga mnóstwo pracy i czasu od autorów. Chcemy, żeby zawsze były dostępne dla Was za darmo, jednak aby mogło tak pozostać, potrzebujemy Twojego wsparcia. Zostań patronem Ślązaga na Patronite.pl i dołóż swoją cegiełkę do rozwoju dobrego dziennikarstwa w regionie.

Ernest Pohl

Może Cię zainteresować:

Reprezentacja Śląska wszech czasów. Z takim składem bylibyśmy mistrzami świata

Autor: Patryk Osadnik

15/05/2022

Slask wolverhampton2

Może Cię zainteresować:

„Wilki” w Hajdukach Wielkich, czyli jak reprezentacja Śląska nie dała się pokonać wicemistrzom Anglii. A może gościom przeszkadzały wyjątkowo niezgrabne spodenki?

Autor: Patryk Osadnik

12/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon