Które województwo ma najlepszych piłkarzy? Śląskie jest w czołówce, ale nie na pierwszym miejscu

Popularny youtuber Footgol opublikował na swoim kanale film traktujący o najlepszych zawodnikach pochodzących z różnych województw w Polsce. Sprawdził też, posługując się transfermarktem, które województwo może złożyć drużynę z najbardziej wartościowych zawodników. Wysoko w tym rankingu znalazło się województwo śląskie.

Milik

Czy reprezentacja województwa śląskiego jest najlepsza w Polsce? Być może. Utalentowanych piłkarzy pochodzących z naszego regionu nie brakuje. Jest Milik, Glik, Kiwior, Kamiński, Grabara czy Skóraś. Pytanie jak drużyna złożona z tych wszystkich zawodników wypadłaby na tle reprezentacji innych województw. Popularny youtuber Footgol zamieścił kilka dni temu na swoim kanale film, w którym stworzył najlepsze możliwe zespoły wojewódzkie. Przy tworzeniu składów oparł się na portalu transfermarkt, na którym można znaleźć najbardziej aktualną wycenę rynkową danego zawodnika. Wychodzi więc na to, że w ten sposób powstały najbardziej wartościowe drużyny.

Jak w tym całym rankingu wypada drużyna złożona z piłkarzy pochodzących z województwa śląskiego? Z wyliczeń Footgola wynika, że reprezentacja województwa śląskiego w tych korespondencyjnych mistrzostwach Polski zajęłaby trzecie miejsce. A tak prezentuje się skład najbardziej wartościowych śląskich piłkarzy:

Bramkarz: Kamil Grabara (FC Kopenhaga)

Obrońcy: Jakub Kiwior (Spezia Calcio), Michał Helik (Huddersfield) i Przemysław Wiśniewski (Venezia)

Pomocnicy: Michał Skóraś (Lech Poznań), Krzysztof Kubica (Benevento), Szymon Żurkowski (Fiorentina) i Jakub Kamiński (Wolfsburg)

Napastnicy: Jakub Świerczok (Nagoya Grampus) i Arkadiusz Milik (Juventus Turyn)

Najbardziej wartościowym zawodnikiem w tym zespole jest co ciekawe Jakub Kamiński, które wartość rynkowa wynosi 10 milionów euro. W drużynie zabrakło doświadczonego Kamila Glika. A to ze względu na fakt, że pochodzący z Jastrzębia-Zdroju zawodnik ma już swoje lata i jego rynkowa wartość jest niższa niż młodszych obrońców.

Wyżej w przytoczonym rankingu Footgol sklasyfikował reprezentacje województwa dolnośląskiego i mazowieckie. Jeśli jednak spojrzymy na nazwiska zawodników w tych zespołach to widać na pierwszy rzut oka, że wartość tych drużyn mocno podbijają kolejno Piotr Zieliński (40 milionów euro) i Robert Lewandowski (45 milionów euro).

Co to znaczy? Że obiektywnie (serio!) najsilniejszą drużynę mogłaby zbudować reprezentacja województwa śląskiego.

Milik gol juventus

Może Cię zainteresować:

Milik znowu królem Turynu. Jak on wszystkim zaimponował!

Autor: Robert Czykiel

05/01/2023

Ernest Pohl

Może Cię zainteresować:

Reprezentacja Śląska wszech czasów. Z takim składem bylibyśmy mistrzami świata

Autor: Patryk Osadnik

15/05/2022

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Śląsk mistrzem świata? Tak mogłaby wyglądać nasza reprezentacja w piłce nożnej

Autor: Patryk Osadnik

08/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon