Kulturalno-rozrywkowy ŚLĄZAG na drugi weekend października. Ciekawe wydarzenia, imprezy. A nawet chrzest!

Przed nami dość ładny, jak na jesień, weekend, czyli 7-9 października. Imprez jest moc, i to zarówno tych dla wymagających słuchaczy, jak i dla poszukujących rozrywki. Sprawdźcie te propozycje.

Rawa Blues

Najciekawsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w weekend 7-9 października 2022

 • Rawa Blues Festiwal, Katowice. 40. edycja tego największego na świecie festiwalu bluesowego odbywającego się pod dachem już w sobotę 8 października. Oczywiście w Spodku. Będą dwie sceny: Mała i Duża. Na pierwszej zobaczymy zespoły młode, na drugiej gwiazdy takie jak Mike Zito, Irek Dudek Big Band, Chris Cain, Macy Gray, Kris Barras Band. Bilety są jeszcze w sprzedaży, kosztują od 140 zł. Dzieci do lat 15. mają wstęp darmowy.
  Więcej:
  Rawa Blues trwa od 1981 roku. 40. edycja już 8 października. Oczywiście w Spodku. Wystąpią m.in. Macy Gray, Chris Cain, Mike Zito
  Macy Gray na Rawie Blues?! Kto to wymyślił? - No ja przecież - przyznaje Irek Dudek
 • Chrzest śląskiego przekładu książki "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku", Chorzów. Spotkanie w sobotę 8 października od godz. 17 w Rebel Barze pod bramą główną zoo w Parku Śląskim. Będą autor książki - Zbigniew Rokita, i autor przekładu - Grzegorz Kulik. Będzie można zaopatrzyć się w książkę z autografem autora, zapowiadają się ciekawe spotkania, a ten wielokulturowy wieczór zamknie koncert białoruskiego opozycyjnego muzyka Alesia Dzianisaŭ, znanego z zespołu Dzieciuki. Wstęp wolny.
 • Premiera spektaklu "Heksy z hołdy", Ruda Śląska. Spektakl komediowy "Heksy z hołdy" jest trzecią teatralną produkcją własną Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, po przedstawieniach "Gita Story" i "Szeryf z Fryn city" w reżyserii Zbigniewa Stryja. Premierowe pokazy "Heksy" w MCK przy ul. Niedurnego 69 są zaplanowane 8 i 9 października. Bilety kosztują 40 zł.
  Więcej: "Heksy z hołdy". Nowy spektakl po śląsku na scenie Miejskiego Centrum Kultury. Premiera 8 października
 • Spektakl "Dobrze się kłamie", Radzionków. Grupa przyjaciół co jakiś czas spotyka się na kolacji. Zaczęło się jak zwykle. Żarty, ploteczki, docinki - jak to wśród przyjaciół - wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę. Co stanie się, kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i SMS-y? Występują: Katarzyna Kwiatkowska, Marta Ścisłowicz, Karolina Michalik, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Jakub Wieczorek, Wojciech Zieliński. Spektakl obejrzymy w Centrum Kultury Karolinka Radzionków w niedzielę 9 października o godz. 16.00 i 18.30. Bilety: 95-150 zł.
 • Premiera sztuki "Miss Końca Świata", Katowice. W Teatrze Korez w piątek 7 października o godz. 19 odbędzie się polska prapremiera sztuki Leonarda Dreszera. Komedia o końcu świata. Pełna optymizmu i wielkich planów na przyszłość. Boska cierpliwość po tysiącleciach kończy się... Bóg jest rozczarowany ludzkością... Stwórca wysyła swą tajną broń: Miss Końca Świata, która szybko i chętnie uwalnia ziemię od zmory ludzkości... Ale jest problem, pozostał Rudi. Na niego nie ma mocnych. Na scenie: Piotr Rybak, Dariusz Stach. Bilety: 60 i 70 zł.
 • Silesia Slot Art, Chorzów. W Górnośląskim Parku Etnograficznym odbędzie się wydarzenie, podczas którego odbywa się wiele warsztatów, paneli dyskusyjnych, koncertów i pokazów. Celem jest poszerzanie własnych horyzontów i pasji, oraz odkrywanie nowych. Wszystko to w atmosferze wzajemnego szacunku, tolerancji i życzliwości. Początek w sobotę 8 października o godz. 11. Obowiązują bilety do skansenu.
 • Zlot food trucków, Piekary Śląskie. Przy Kopcu Wyzwolenia w piątek 7.10 (16-21), sobotę 8.10 (11-21) i niedzielę 9 października (11-20)
 • Bieg o Tron, Będzin. W niedzielę 9 października od godz. 10.10. Każde chętne dziecko może sprawdzić swoje siły i możliwości w rywalizacji sportowej z rówieśnikami i przy okazji poczuć się jak prawdziwy król lub królowa zasiadając na tronie. Dla 100. pierwszych uczestników pamiątkowy medal.
  Zapisy na bieg w dniu imprezy od godziny 9.00 w namiocie promocyjnym miasta. Limit uczestników ograniczony.
  Dla najmłodszych dodatkowe atrakcje: dmuchaniec i wata cukrowa.
Beczki cydru

Może Cię zainteresować:

Śląskie miasto, które słynie z cydru. Sami sobie tę legendę wymyśliliśmy

Autor: Patryk Osadnik

06/10/2022

Akademia Muzyczna Katowice

Może Cię zainteresować:

Najbardziej spektakularna przestrzeń akademicka w Katowicach? Akademia Muzyczna. Już od 15 lat

Autor: Katarzyna Pachelska

07/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liroy Wzgórze Ya Pa 3 gliwice

Liroy z Peją?! Tak, legendy polskiego rapu w Arenie Gliwice

Akcja krwiodawstwa Bądź Krewnym Kamilianów

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków

Tarnowskie Góry gwarki atrakcje

Gwarki 2022. Zobacz program imprez towarzyszących

Tarnowskie Góry atrakcje wydarzenia 06.2022

Początek wakacji 2022 w powiecie tarnogórskim

Prime Orchestra 1

Orkiestra z Charkowa, Prime Orchestra, zagra w Katowicach

Tarnowskie Góry Industriada

27 imprez i wydarzeń kulturalnych w Tarnowskich Górach!

Blachnicki tarnowskie gory

Nowy film o Franciszku Blachnickim