Kulturalno-rozrywkowy ŚLĄZAG na drugi weekend października. Ciekawe wydarzenia, imprezy. A nawet chrzest!

Przed nami dość ładny, jak na jesień, weekend, czyli 7-9 października. Imprez jest moc, i to zarówno tych dla wymagających słuchaczy, jak i dla poszukujących rozrywki. Sprawdźcie te propozycje.

Rawa Blues

Najciekawsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w weekend 7-9 października 2022

 • Rawa Blues Festiwal, Katowice. 40. edycja tego największego na świecie festiwalu bluesowego odbywającego się pod dachem już w sobotę 8 października. Oczywiście w Spodku. Będą dwie sceny: Mała i Duża. Na pierwszej zobaczymy zespoły młode, na drugiej gwiazdy takie jak Mike Zito, Irek Dudek Big Band, Chris Cain, Macy Gray, Kris Barras Band. Bilety są jeszcze w sprzedaży, kosztują od 140 zł. Dzieci do lat 15. mają wstęp darmowy.
  Więcej:
  Rawa Blues trwa od 1981 roku. 40. edycja już 8 października. Oczywiście w Spodku. Wystąpią m.in. Macy Gray, Chris Cain, Mike Zito
  Macy Gray na Rawie Blues?! Kto to wymyślił? - No ja przecież - przyznaje Irek Dudek
 • Chrzest śląskiego przekładu książki "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku", Chorzów. Spotkanie w sobotę 8 października od godz. 17 w Rebel Barze pod bramą główną zoo w Parku Śląskim. Będą autor książki - Zbigniew Rokita, i autor przekładu - Grzegorz Kulik. Będzie można zaopatrzyć się w książkę z autografem autora, zapowiadają się ciekawe spotkania, a ten wielokulturowy wieczór zamknie koncert białoruskiego opozycyjnego muzyka Alesia Dzianisaŭ, znanego z zespołu Dzieciuki. Wstęp wolny.
 • Premiera spektaklu "Heksy z hołdy", Ruda Śląska. Spektakl komediowy "Heksy z hołdy" jest trzecią teatralną produkcją własną Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, po przedstawieniach "Gita Story" i "Szeryf z Fryn city" w reżyserii Zbigniewa Stryja. Premierowe pokazy "Heksy" w MCK przy ul. Niedurnego 69 są zaplanowane 8 i 9 października. Bilety kosztują 40 zł.
  Więcej: "Heksy z hołdy". Nowy spektakl po śląsku na scenie Miejskiego Centrum Kultury. Premiera 8 października
 • Spektakl "Dobrze się kłamie", Radzionków. Grupa przyjaciół co jakiś czas spotyka się na kolacji. Zaczęło się jak zwykle. Żarty, ploteczki, docinki - jak to wśród przyjaciół - wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę. Co stanie się, kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i SMS-y? Występują: Katarzyna Kwiatkowska, Marta Ścisłowicz, Karolina Michalik, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Jakub Wieczorek, Wojciech Zieliński. Spektakl obejrzymy w Centrum Kultury Karolinka Radzionków w niedzielę 9 października o godz. 16.00 i 18.30. Bilety: 95-150 zł.
 • Premiera sztuki "Miss Końca Świata", Katowice. W Teatrze Korez w piątek 7 października o godz. 19 odbędzie się polska prapremiera sztuki Leonarda Dreszera. Komedia o końcu świata. Pełna optymizmu i wielkich planów na przyszłość. Boska cierpliwość po tysiącleciach kończy się... Bóg jest rozczarowany ludzkością... Stwórca wysyła swą tajną broń: Miss Końca Świata, która szybko i chętnie uwalnia ziemię od zmory ludzkości... Ale jest problem, pozostał Rudi. Na niego nie ma mocnych. Na scenie: Piotr Rybak, Dariusz Stach. Bilety: 60 i 70 zł.
 • Silesia Slot Art, Chorzów. W Górnośląskim Parku Etnograficznym odbędzie się wydarzenie, podczas którego odbywa się wiele warsztatów, paneli dyskusyjnych, koncertów i pokazów. Celem jest poszerzanie własnych horyzontów i pasji, oraz odkrywanie nowych. Wszystko to w atmosferze wzajemnego szacunku, tolerancji i życzliwości. Początek w sobotę 8 października o godz. 11. Obowiązują bilety do skansenu.
 • Zlot food trucków, Piekary Śląskie. Przy Kopcu Wyzwolenia w piątek 7.10 (16-21), sobotę 8.10 (11-21) i niedzielę 9 października (11-20)
 • Bieg o Tron, Będzin. W niedzielę 9 października od godz. 10.10. Każde chętne dziecko może sprawdzić swoje siły i możliwości w rywalizacji sportowej z rówieśnikami i przy okazji poczuć się jak prawdziwy król lub królowa zasiadając na tronie. Dla 100. pierwszych uczestników pamiątkowy medal.
  Zapisy na bieg w dniu imprezy od godziny 9.00 w namiocie promocyjnym miasta. Limit uczestników ograniczony.
  Dla najmłodszych dodatkowe atrakcje: dmuchaniec i wata cukrowa.
Beczki cydru

Może Cię zainteresować:

Śląskie miasto, które słynie z cydru. Sami sobie tę legendę wymyśliliśmy

Autor: Patryk Osadnik

06/10/2022

Akademia Muzyczna Katowice

Może Cię zainteresować:

Najbardziej spektakularna przestrzeń akademicka w Katowicach? Akademia Muzyczna. Bez dwóch zdań

Autor: Katarzyna Pachelska

06/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Philip Bracken

Australijski piosenkarz zakołysze Paprocanami 4 sierpnia

Laureaci przeglądu tyskich zespołów 21.07 na Paprocanach

Teatralne Parkowanie: "Odkrywcy"

Do centrum na spektakl! Kolejne Teatralne Parkowanie

Becek czyta, Bytom

Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży od 13.10

Świerklaniec dożynki

Rozrywkowy ŚLĄZAG na pierwszy weekend września 2022

Letnie Brzmienia, Katowice

Letnie Brzmienia w Katowicach. M.in. Zalewski, sanah

Tarnowskie Góry rocznica przyłączenia do Polski

Tarnowskie Góry świętują wiek przynależności do Polski