KWK "Zofiówka". Ratownicy dotarli do czterech z dziesięciu poszukiwanych górników

Trwa akcja ratownicza w KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Ratownikom udało się dotrzeć do czterech z dziesięciu poszukiwanych górników.

Z ostatniej chwili2

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju, ratownikom udało się dotrzeć do czterech poszukiwanych górników, z którymi utracono kontakt po wstrząsie w chodniku D4a. Zastęp ratowniczy znalazł czterech poszkodowanych górników około 220 metrów od czoła przodka. Ratownicy musieli się jednak wycofać, bo kończył im się tlen w butlach. Nieoficjalnie mówi się, że górnicy nie dają znaków życia.

Kierownik akcji podejmie teraz decyzję o wytransportowaniu poszkodowanych górników przez kolejne zastępy do bazy, w której znajduje się lekarz.

Przypomnijmy, że w kopalni Borynia-Zofiówka Ruch "Zofiówka" w przodku D4a na poziomie 900 w sobotę 23 kwietnia o godz. 3:40 w nocy doszło do wstrząsu wysokoenergetycznego połączonego z intensywnym wypływem metanu. W rejonie zdarzenia przebywało 52 pracowników oddziału górniczych robót przygotowawczych. 42 udało się wydostać z rejonu wstrząsu o własnych siłach, wyjechali na powierzchnię bez żadnych urazów. Z 10 górnikami, którzy przebywali w momencie wstrząsu na przodku, nie ma kontaktu.

Akcja ratownicza w KWK "Zofiówka" na bieżąco: Kolejny wypadek w górnictwie. Trudna akcja ratownicza w KWK "Zofiówka". Nie ma kontaktu z 10 górnikami na przodku

CZYTAJ TEŻ:

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

KWK Zofiówka

Potwierdzono zgon drugiego górnika z KWK "Zofiówka"

Morawiecki Mateusz

Premier Morawiecki przyjedzie do KWK "Zofiówka"

Kopalnia Borynia-Zofiówka

Wypadek w KWK "Zofiówka". Premier: "Cały czas mamy nadzieję"

KWK "Zofiówka"

Żałoba w woj. śląskim po tragedii w KWK "Zofiówka"

KWK Zofiówka

Ratownicy odnaleźli kolejnego górnika w KWK "Zofiówka"

Zofiowka 03 fot agnieszka materna

Tragiczny bilans wstrząsu w "Zofiówce" wzrósł do 4

Prezydent Duda w KWK Zofiówka

Prezydent Duda: "Wypadki w 2 kopalniach bez związku ze sobą"