Łukasz Podolski wybiera się do teatru. Na sztukę o kibicach, w której jest kapitanem reprezentacji Śląska

Jak ćwierkają teatralne wróble, w niedzielę 25 września sam Łukasz Podolski, vel Poldi, zaszczyci Teatr Korez w Katowicach swoją obecnością. Obejrzy sztukę, w której jest kapitanem reprezentacji Śląska w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w... 2050 roku.

Górnik Zabrze/Dariusz Hermiersz
Łukasz Podolski (w środku)

Największy śląski piłkarski celebryta, piłkarz Górnika Zabrze, Łukasz Podolski, wzbudza wielkie zainteresowanie od czasu, gdy w 2021 roku zdecydował się wrócić na Śląsk z Niemiec i zawrzeć kontrakt z Górnikiem. I nic w tym dziwnego, wszak jest jedynym zawodnikiem w lokalnych drużynach piłkarskich, który zdobył mistrzostwo świata. Z Niemcami, ale jednak.

Poldi jako kapitan reprezentacji Śląska w 2050 roku

Postać Poldiego fascynuje nie tylko kibiców piłki nożnej, ale też literatów. Oto Zbigniew Rokita, sam wierny kibic piłkarski, laureat podwójnej (jury i publiczności) Nagrody Nike za reportaż "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" umieścił go w swojej najnowszej sztuce teatralnej "Weltmajstry". Podolski jest tu kapitanem reprezentacji Śląska w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, rozgrywanych w 2050 roku. Poldi co prawda miałby w realu wtedy 65 lat, ale wiadomo - teatr rządzi się swoimi prawami i tak cud jest tu możliwy.

"Weltmajstry", wyprodukowane w Teatrze Korez w Katowicach, miały przedpremierę w ostatnią sobotę sierpnia w ramach Letniego Ogrodu Teatralnego. Premiera prasowa odbyła się 22 września, a premiera właściwa jest planowana na niedzielę 25 września. I właśnie na ten spektakl przyjął zaproszenie Łukasz Podolski. Szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilety na niedzielne przedstawienie o 19.00 (rozeszły się w okamgnieniu) będą więc być może siedzieć obok samego Poldiego.

"Weltmajstry": trzech kibolków w barze „Wunderbar Barbara”

O czym są "Weltmajstry"? Piłkarskie mistrzostwa świata 2050, te pierwsze w dziejach, na których występuje reprezentacja Śląska. Na gliwickiej Ostropie w barze „Wunderbar Barbara” spotyka się czwórka kibiców. Szpile razem oglądają barmanka Basia (Barbara Lubos) i trójka boroczków – kibolek Gieksy Młody (Robert Talarczyk), kibolek Górnika Łysy (Dariusz Chojnacki) i kibolek Ruchu Gruby (Mirosław Neinert). Czy talizman Grubego, kłaczek Gorgonia, przyniesie im szczęście? Czy Ślązacy pod wodzą Poldiego zrobią mistrza świata, czy zostaną weltmajstrami?

Sztukę Zbigniewa Rokity w Korezie wyreżyserował Robert Talarczyk, na co dzień dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach. Za scenografię odpowiada Małgorzata Bulanda, a muzykę skomponował Miuosh.

"Weltmajstry" zostały entuzjastycznie przyjęte na przedpremierowym pokazie w ramach Letniego Ogrodu Teatralnego i wszystko wskazuje, że będą kolejnym hitem Teatru Korez.

Kolejne spektakle "Weltmajstrów" w Korezie: 3 października, godz. 19; 16 października, godz. 19; 28 października, godz. 19. Niestety, na wszystkie październikowe spektakle bilety zostały wyprzedane.

Weltmajstry

Może Cię zainteresować:

Weltmajstry na boisku, a w barze - trójka kibiców i barmanka. Premiera nowej sztuki Zbigniewa Rokity

Autor: Katarzyna Pachelska

27/08/2022

Zbigniew Rokita

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Śląska historia jest bluźniercza. W przeciwieństwie do Krakowa, drze się na cały głos

Autor: Marcin Zasada

29/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon