Magicznie jak w Katowicach. Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku robi wrażenie, szczególnie z lotu ptaka

Już drugi raz katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy jest "na wypasie". W zeszłym roku pojawiło się po raz pierwszy spore diabelskie koło, i widać, że robi różnicę. Zobaczcie, jak pięknie wygląda Jarmark na katowickim Rynku na zdjęciach z drona. Zrobił je niezawodny Tymoteusz Staniek.

Można się zżymać, że Katowice wyłączyły oświetlenie niektórych głównych arterii wylotowych z miasta, a Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku świeci się milionem świateł. Ale trzeba przyznać, że Jarmark dodaje wiele magii temu miastu, zwłaszcza wieczorem.

Jarmark w Katowicach zachwyca po zmroku

Wstąpienie w jarmarkowy anturaż to jakby transfer w inną rzeczywistość - bez wojny w Ukrainie, inflacji (choć tę widać w cenach), horrendalnych rachunków za prąd i gaz. Można tu choć na chwilę zapomnieć o ciężkich czasach.

Trzeba przyznać, że Katowice mają Jarmark w wersji "na bogato". Są nie tylko stragany z rozmaitymi produktami, ale też i strefa spożywcza, z uroczą piramidką, gdzie można kupić grzane wino albo inne trunki (też bezalkoholowe!). Są scenki z bajek zamknięte w domkach. Jest i lodowisko (darmowe), no i choinka, już rozświetlona.

Ale prawdziwą gwiazdą Jarmarku jest diabelski młyn. Ta karuzela pojawiła się w Katowicach przed Teatrem Śląskim po raz pierwszy w 2021 roku. Zrobiła wtedy furorę. Teraz już jakby mniej chętnych na przejażdżkę (bo i też ceny wzrosły, z 20 do 25 zł za bilet normalny), ale i tak w weekendowe wieczory ustawia się tu kolejka. W tym roku diabelski młyn, który przyjechał do nas znowu z Czech, jest dodatkowo oświetlony i ma logo Katowic na środku.

Katowicki Jarmark rekordowo długi

Nowinką w tym roku jest też termin Jarmarku. Będzie on rekordowo długi i potrwa aż do 8 stycznia 2023 roku.

Już 9 grudnia na Jarmarku odbędzie się Parada Mikołajkowa. 31 grudnia zaplanowano zabawę z didżejem na pożegnanie starego i powitanie nowego roku.

Lodowisko przy Jarmarku to tafla o wymiarach 10 na 40 metrów. Tym razem stoi na ulicy Mickiewicza, tuż obok DH Skarbek. Obsługują ją pracownicy MOSiR-u Katowice. Dla posiadających łyżwy korzystanie z lodowiska jest bezpłatne. Ci, którzy sprzętu nie mają mogą go na miejscu wypożyczyć. Za łyżwy czy kask trzeba zapłacić 8 zł za godzinę. Za pingwina lub misia do nauki jazdy – 15 zł za godzinę. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00 oraz w weekendy w godzinach 10.00-20.00.

Katowice, osiedle Gwiazdy

Może Cię zainteresować:

7 katowickich Gwiazd. Wysokościowce między kopalnią a Rawą, zaprojektowane przez słynnych architektów

Autor: Katarzyna Pachelska

07/12/2022

Osiedle Nikiszowiec, Katowice

Może Cię zainteresować:

Osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Tutaj rządzi geometria. Widać to zwłaszcza z góry. Zobaczcie świetne zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

14/03/2023

Mikołów, Osiedle Reta przy ul. Skalnej

Może Cię zainteresować:

Brutale z Mikołowa. Miały być jak katowickie Tysiąclecie. Skończyło się na dwóch blokach. Life is brutal

Autor: Katarzyna Pachelska

23/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon