Michał Gramatyka wiceministrem cyfryzacji. To kolejny polityk ze Śląska w nowym rządzie Donalda Tuska

W piątek, 22 grudnia, Michał Gramatyka został powołany na funkcję wiceministra cyfryzacji. To już kolejny polityk z województwa śląskiego, który objął stanowisko w nowym rządzie Donalda Tuska.

ARC
Michał Gramatyka

Śląski poseł Polski 2050 Michał Gramatyka został wiceministrem cyfryzacji. Jego nominację podpisał dziś premier Donald Tusk. W mediach społecznościowych nowy wiceminister podziękował za zaufanie liderowi swojego ugrupowania Szymonowi Hołowni. Oprócz Gramatyki funkcję wiceministra cyfryzacji objął dziś także poseł PO Paweł Olszewski.

Michał Gramatyka urodził się w Katowicach, ale od lat związany jest z Tychami, gdzie pełnił funkcję radnego, członka zarządu miasta oraz wiceprezydenta. Z wykształcenia jest prawnikiem. W 2014 uzyskał mandat radnego sejmiku województwa śląskiego z list Platformy Obywatelskiej. W 2019 roku, startując z listy PO, po raz pierwszy został wybrany posłem. Dwa lata później zmienił barwy partyjne, przechodząc do Polski 2050 Szymona Hołowni i pod szyldem Trzeciej Drogi przed dwoma miesiącami uzyskał poselską reelekcję. Jego nazwisko już od jakiegoś czasu pojawiało się w kontekście obsady Ministerstwa Cyfryzacji. Gramatykę wymieniano również jako potencjalnego kandydata na urząd ministra klimatu i ochrony środowiska, ale tu akurat skończyło się wyłącznie na plotkach i spekulacjach.

- Przez całą poprzednią kadencję pracowałem w sejmowej komisji cyfryzacji, nawet gdy PO mnie z niej wyrzuciła - przypomina Gramatyka. Wśród pierwszych wyzwań nowego resortu wymienia "ochronę dzieci w internecie przed wpływami m.in. patoinfluencerów oraz budowę kompetencji cyfrowych wśród najmłodszych użytkowników internetu".

Michał Gramatyka to kolejny polityk z województwa śląskiego, który objął funkcję w nowym rządzie Donalda Tuska. Oprócz trójki ministrów: Borysa Budki (ministra aktywów państwowych), Izabeli Leszczyny (minister zdrowia) i Marzeny Czarneckiej (minister przemysłu) poszerza się lista wiceministrów pochodzących z naszego regionu. Kilka dni temu informowaliśmy o powołaniu dotychczasowego przewodniczącego sejmiku województwa śląskiego Marka Gzika (PO) na stanowisko wiceministra nauki oraz nominacji dla Przemysława Koperskiego (Nowa Lewica) na wiceministra infrastruktury. Z kolei częstochowski senator Lewicy, Wojciech Konieczny będzie podsekretarzem stanu w resorcie zdrowia.

Marek Gzik Donald Tusk

Może Cię zainteresować:

Marek Gzik sekretarzem stanu. Do rządu także Wojciech Konieczny i Przemysław Koperski

Autor: Michał Wroński

17/12/2023

Donald Tusk

Może Cię zainteresować:

Rząd Donalda Tuska. Politycy z województwa śląskiego pokierują trzema resortami: Ministerstwem Aktywów Państwowych, Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Przemysłu

Autor: Patryk Osadnik

11/12/2023

Marzena Czarnecka

Może Cię zainteresować:

Prof. Marzena Czarnecka nie dostanie taryfy ulgowej. Czym musi zająć się Ministerstwo Przemysłu?

Autor: Patryk Osadnik

15/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon