Decydująca bitwa o siatkarskie mistrzostwo świata w Spodku dla Włochów. Polska ze srebrem

Polska nie zdobyła trzeciego z rzędu złota siatkarskich mistrzostw świata. W finale w Katowicach zasłużenie przegraliśmy z Włochami Włochami 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25). Na pocieszenie, oprócz srebrnych medali, pozostało nam znakomite wrażenie z atmosfery stworzonej w katowickim Spodku i Arenie Gliwice.

Polski Związek Siatkówki
Polska Włochy siatka

Podczas finału w katowickim Spodku Polacy już po raz drugi z rzędu bronili tytułu mistrzowskiego. Zarówno w 2014 r. w katowickim w Spodku, jak i w 2018 r. w mistrzostwach rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech w finałach Biało-Czerwoni pokonali Brazylię. Tym razem Brazylijczyków pokonaliśmy w półfinale, za to w meczu o złoto zdecydowanie lepsi okazali się Włosi. Przegraliśmy 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25).

Trzeba pamiętać, że srebro mistrzostw świata i tak jest świetnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę sytuację kadrową polskiej reprezentacji. W mistrzostwach zabrakło przecież kontuzjowanego Wilfredo Leona, zaś drużyna po ostatnich igrzyskach została solidnie odmłodzona. Kolejnym wyzwaniem dla kadry prowadzonej przez Nikolę Grbicia będzie olimpiada w Paryżu za 2 lata.

Mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 w Polsce były rozgrywane w Katowicach i w Gliwicach. Grupowe spotkania z udziałem reprezentacji Polski, półfinały oraz finał odbyły się w katowickim Spodku.

Katowice to mekka polskiej siatkówki. W legendarnym Spodku polscy siatkarze wywalczyli w 2014 roku mistrzostwo świata, a w ubiegłym roku brązowy medal Mistrzostw Europy. Liczę że, dzięki naszym wspaniałym kibicom i ich dopingowi Spodek ponownie odleci. Oczywiście, szczególnie mocno będziemy trzymali kciuki za naszą reprezentację, byśmy to właśnie ich zobaczyli na najwyższym stopniu podium po finałowym meczu w niedzielę 11 września - mówił przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Reprezentacja Polski. Spodek w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Odebrali Rosji, dali nam. Mecze mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn odbędą się w Katowicach i Gliwicach

Autor: Katarzyna Pachelska

03/06/2022

Bartosz Kurek

Świetny początek mistrzostw świata! Polscy siatkarze wygrali w Spodku z Bułgarią bez straty seta. A już w niedzielę kolejny mecz Biało-Czerwonych

Autor: Redakcja