Pocztówki grozy ze śląskich i zagłębiowskich miast. Oto, co zamordowało naszą turystykę na kilka pokoleń

Są wakacje. Niektórzy do dziś z wakacji wysyłają krewnym i znajomym widokówki. Niestety, prezentowane tutaj okazy z pozdrowieniami ze śląskich i zagłębiowskich miast wywołują raczej grozę niż marzenia o odwiedzeniu Katowic, Sosnowca, Chorzowa czy Gliwic.

Obiecywaliśmy sobie, że Katowic, Sosnowca, Bytomia czy Chorzowa nigdy więcej nie chcemy oglądać w takich odsłonach. Ale po naszym materiale jakiś czas temu z widokówkami ze Śląska i Zagłębia, które kiedyś straszyły turystów i ich rodziny, sami słaliście do nas kolejne. I kolejne. "Patrzcie jakie to brzydkie" - napisał pan, podsyłając pocztówkę z Rudy Śląskiej. Fakt, brzydkie. A to? Na widokówce "pozdrowienia ze Śląska", a tu Będzin. Co jest atrakcyjnego w Lublińcu? Kolejka na poczcie. I tak dalej.

Zebraliśmy więc te wszystkie szkaradztwa, dołożyliśmy kilka pozycji z naszej redakcyjnej kolekcji i jest. Ostateczna zemsta fotografów, grafików i wydawców. Na Śląsku i na Zagłębiu. Nie wiemy, jak można było coś takiego puszczać w świat, ale co my tam wiemy...

Tłumaczyliśmy to już ostatnio, ale napiszemy jeszcze raz. To stare pocztówki. Z przełomu XX i XXI wieku, więc stare. Niektóre z poprzedniej dekady, też stare. Tak źle u nas już nie wygląda, może aż tak źle nie wyglądało nigdy. Ale wszystkie te okropieństwa wciąż można kupić w jednym z dużych internetowych sklepów z widokówkami. Niektóre nadal zalegają w magazynach. Więc strzeżcie się. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Katowice jak z końca świata. Sosnowiec jak z horroru. Chorzów jak z wizyty kosmitów. Mieliśmy najgorsze na świecie widokówki. Najgorsze, najbrzydsze, okropne pod każdym względem. Czy to spisek? Być może. Czy zamordowało to turystykę w naszych pięknych miastach? Być może. Czy warto je zobaczyć? Nawet trzeba.

Ale przy następnej okazji wyślijcie... smsa.

Katowice. Stawowa Street

Może Cię zainteresować:

Chcecie zobaczyć coś bardzo złego? Oto kolekcja najgorszych widokówek z miast Śląska i Zagłębia

Autor: Redakcja

23/11/2023

Kuriozalne widokówki ze Śląska i Zagłębia 100 lat temu

Może Cię zainteresować:

Latające rowery, podwieszane kolejki, a alkohol wygina świat. Tak wyobrażano sobie nowoczesność Śląska

Autor: Marcin Zasada

13/02/2024

Wiedzmin imie dla chlopca

Może Cię zainteresować:

Czy można syna nazwać Wiedźmin? W Katowicach rodzice chcieli mieć bliźniaczki: Sodomę i Gomorę

Autor: Marcin Zasada

01/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon