Najpiękniejsze mieszkanie w kamienicy na Śląsku? Dwupoziomowy apartament w Bytomiu z wystrojem z lat 20. XX wieku

Dwupoziomowy apartament w kamienicy - to się nie zdarza. Bytom mówi - sprawdzam! Prawie 165 m2 na Knajfeldzie, uważanym za najlepszą część miasta, jest do sprzedania. Zobaczcie to piękne mieszkanie, ze świetnie zachowanymi elementami wystroju z lat 20 XX wieku.

To apartament, który równie dobrze mógłby być w Wenecji albo w Wiedniu.

Mieszkanie w kamienicy z 1925 roku

Pięknie zachowane oryginalne elementy wystroju z lat 20. XX wieku, w tym spektakularne witrażowe okno na klatce schodowej i drewniana stolarka, do tego urządzone antykami, ale i przystające do nowoczesności. Mieszkanie na bytomskim Knajfeldzie to perła.

- To najciekawsze i najbardziej klimatyczne mieszkanie, jakie miałam do tej pory okazję sprzedawać - przyznaje Małgorzata Kuczyńska, pośrednik nieruchomości z Krakowska56 Nieruchomości. - W ciągu mojej 13 letniej pracy jako pośrednik spotkałam się już z bardzo dobrze zachowanymi oryginalnymi elementami w mieszkaniach w kamienicach, ale nigdy nie były one tak spektakularne. Niestety często też słyszałam, że tego typu wystój będzie zmieniany na bardziej nowoczesny, dlatego mam nadzieję, że nowy nabywca doceni to miejsce i zachowa je w oryginalnej wersji - dodaje Kuczyńska.

Apartament jest położony w kamienicy w dzielnicy willowej, konkretnie na rogu ul. Didura i Olejniczaka. Znajduje się w kamienicy z 1925 roku, należącej i wybudowanej przez Petera Kampa - właściciela firmy budowlanej, który m.in wykonywał prace wykonawcze i remontowe przy Szybie Krystyna, bloku energetycznym EC Szombierki, Zespole Szkół Mechanicznych.

Zabytkowy hol jak z pałacu

To olbrzymie lokum. Nie dość, że ma powierzchnię 164,5 m2, to jeszcze dwa poziomy. Ma osobne wejście do budynku z poziomu 0 przez zabytkowy hol (zachowano oryginalną stolarkę, okiennice i witraże). Tą niesamowitą klatką schodową, przypominającą bardziej pałac, wchodzi się na pierwszy poziom, gdzie znajduje się część mieszkalna.

Mieszkanie na pierwszym poziomie składa się z salonu, z którego przechodzimy do sypialni, łazienki, 2 pokoi (przejściowe) oraz małego przedpokoju prowadzącego do kuchni, spiżarni i garderoby. Do mieszkania przynależy też piwnica oraz duży, klimatyczny balkon.

Cena? Nawet nie milion złotych

I nawet nie trzeba go remontować. W 2014 przeprowadzono w nim generalny remont, na który składały się: wymiana instalacji, gładzie, podłogi dębowe lub panele wysokiej klasy. Część okien wymieniono, część zachowana oryginalna, oryginalne drzwi wewnętrzne (odnowione).

Pięknie, ale ile kosztuje takie wypieszczone, olbrzymie mieszkanie? Cena ofertowa wynosi 799 tysięcy złotych (czyli 4857.14 zł/m kw). Na koszty utrzymania miesięcznego składają się opłaty do wspólnoty - 850 zł (bez wody i śmieci) , ogrzewanie centralne (własne dla budynku) ok. 1000 zł/miesiąc.

Wille na Knajfeldzie w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Czy bytomski Knajfeld to najpiękniejsza dzielnica przedwojennych willi i rezydencji na Śląsku? Nie zaprzeczę

Autor: Tomasz Borówka

22/06/2022

Mieszkanie Katowice moderna13

Może Cię zainteresować:

Mieszkanie w perle katowickiego modernizmu. Z ogrodem zimowym w obłym ryzalicie. Netflix mógłby tu nakręcić polskie "Selling Sunset"

Autor: Katarzyna Pachelska

07/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon