Nie do Stambułu, a do Antalyi. Turecka linia lotnicza Mavi Gök zadebiutowała w Katowice Airport. „Przed nami rekordowy sezon wakacyjny”

Nie Turkish Airlines i nie do Stambułu, a należąca do koncernu turystycznego Anex Tour czarterowa linia lotnicza Mavi Gök będzie latać z Pyrzowic. W nocy z 25 na 26 kwietnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego wylądował pierwszy samolot należący właśnie do Mavi Gök – Boeing 777-300ER.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Należąca do koncernu turystycznego Anex Tour czarterowa linia lotnicza Mavi Gök latać będzie z Pyrzowic

Był to debiut tej czarterowej linii w Pyrzowicach. Samolot zabrał 325 pasażerów na wakacje do Antalyi w Turcji. Linia Mavi Gök Airlines należy do tureckiego koncernu turystycznego Anex Tour. Grupa Anex Tour została założona ponad 20 lat temu, jest największym touroperatorem w Turcji, a także jednym z większych touroperatorów w Niemczech. Obecnie prowadzi biura w prawie 40 państwach na całym świecie. Grupa ma nie tylko własną linię lotniczą, ale także sieć hoteli w Turcji. W Polsce grupa Anex działa od 2015 roku.

Jak informuje pyrzowickie lotnisko, w sezonie „Lato 2023” samolotami Mavi Gök Airlines, na zlecenie polskiego oddziału grupy Anex – czyli biura podróży Orex Travel by Anex, będą obsługiwane rejsy czarterowe pomiędzy Pyrzowicami a turecką Antalyą. Na trasie latać będą maszyny szerokokadłubowe, jak Boeing 777-300ER, a także wąskokadłubowe, jak Boeing 737-800 i Boeing 757-300. Obsługę naziemną samolotów linii Mavi Gök Airlines w Katowice Airport zapewnia firma handlingowa Welcome Airport Services sp. z o.o.

Od ponad 15 lat rozwijamy infrastrukturę pyrzowickiego lotniska m.in. po to, żeby móc sprawnie obsługiwać największe szerokokadłubowe statki powietrzne – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego. – Do tej pory, tej wielkości samoloty używane były z Pyrzowic do obsługi rejsów dalekodystansowych m.in. do Dominikany, Meksyku i Tajlandii. W tym roku szerokie kadłuby, które mogą zabrać na pokład około trzystu podróżnych, będzie można spotkać również na trasach do Turcji. Fakt ten znakomicie obrazuje, jak ogromną popularnością cieszą się wakacje w Turcji z wylotem z Katowice Airport. Jednocześnie to kolejny z licznych, dobrych sygnałów, które wskazują na to, że przed nami rekordowy sezon wakacyjny. Cały 2023 rok planujemy zamknąć liczbą ponad pięciu milionów obsłużonych podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii pyrzowickiego portu lotniczego.
Turkish Airlines

Może Cię zainteresować:

Dlaczego LOT bał się Turków w Pyrzowicach? „Bo zaniedbał to lotnisko i nie ma nad nim kontroli"

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Wizz Air - zdjęcie poglądowe

Może Cię zainteresować:

Kolejne zablokowane połączenie z Pyrzowic. ULC zwleka z wydaniem zgody na loty do Erywania

Autor: Arkadiusz Nauka

06/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon