Nowa płyta w hołdzie dla Romana Kostrzewskiego. Nagrali ją jego muzyczni wychowankowie

Roman Kostrzewski Tribute... Do zobaczenia w Piekle. To nowa płyta wydana w hołdzie dla zmarłego nieco ponad rok temu legendarnego muzyka grupy Kat. W składance znalazły się covery zespołu i solowych numerów Kostrzewskiego.

Ilona Matuszewska
Roman Kostrzewski

Album „Roman Kostrzewski Tribute… Do zobaczenia w Piekle” ukazał się właśnie na YouTube oraz w serwisach streamingowych. Za jego produkcję odpowiedzialne jest studio Nigra Necis Reords LTD. Płyta zawiera aż 17 pozycji, które są interpretacjami twórczości Romana Kostrzewskiego. Znajdziemy na niej zarówno najbardziej „ortodoksyjne" numery jak i ballady, a nawet syntezatorowy pop. Muzyczny przekrój płyty stworzonej w hołdzie dla Kostrzewskiego może przyprawić o zawrót głowy zagorzałych fanów muzyka. Bo też składanka oprócz klasycznego heavy metalu jest tam sporo muzycznej wariacji.

A tak prezentuje się tracklista tego albumu:

 1. Söver - Diabelski Dom cz. II.
 2. Bladestorm - Noce Szatana
 3. Inadion - Strzeż Się Plucia Pod Wiatr
 4. Nigra Necis - Morderca
 5. L.O.S. - Czas Zemsty
 6. Tassack Okrütnika - Dziewczyna w Cierniowej Koronie
 7. Betun - Diabelski Dom
 8. Diving Stove - Głos z Ciemności
 9. MORR - Diabelski Dom cz. II
 10. Mystherium - Łza dla Cieniów Minionych
 11. Xo.en - Dryfujący Estrogen
 12. Nirnaeth - Czas Zemsty
 13. Ines - Łossod
 14. Royale Punk - Niewinność
 15. Jareg Nemo - Życie – pyk, lufa – pyk
 16. Ines - Trzeba Zasnąć
 17. Herbst - Łza dla Cieniów Minionych / Bez Pamięci

Odbiór fanów zespołu Kat na płytę w hołdzie dla Kostrzewskiego jego raczej pozytywny. Przynajmniej tak można wywnioskować z komentarzy zamieszczony w serwisie YouTube.

- Uważam że dobra piosenka w każdej stylistyce się obroni. Romanowi by się podobało. Twórczość Kata i teksty Kostrzewskiego jeszcze zabłądzą do Filharmonii. Slava - pisze jeden z fanów.

- Posłuchałem pierwszych 4-ch utworów, i odpuszczam. Nie jest źle, ale magia prawdziwego Romana jest nie do powtórzenia. Czarne Zastępy mam jeszcze na kasecie, i też wolę oryginał. Idę słuchać nowej płyty Crippling Madness. Totalna miazga z polskimi tekstami. Jak dla mnie - Kat A.B.2023... - czytamy w kolejnym komentarzu.

Śmieszny Czort ma też swój skwer i tablicę

Roman Kostrzewski zmarł 10 lutego 2022 roku. Pochodzący z Piekar Śląskich wokalista przez większość życia związany był z Bytomiem. Znany jako wieloletni wokalista zespołu Kat (w latach 1981–2004), współzałożyciel grup Alkatraz (2000–2002) oraz Kat & Roman Kostrzewski (2004–2022). Zmarł po długiej chorobie. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kwiatowej w Bytomiu.

Nowy album przygotowany przez jego muzycznych wychowanków to kolejny sposób na upamiętnienie twórczości Kostrzewskiego. Śmieszny Czort doczekał się rzeźby ze swoją podobizną w Chorzowie. Jego imieniem nazwano Skwer przy ul. Parkowej w Bytomiu. W tym samym miejscu odsłonięto też pamiątkową tablicę.

Nergal i Roman Kostrzewski

Może Cię zainteresować:

"Kat i Roman jak Black Sabbath". Gwiazdy polskiego metalu wspominają Romana Kostrzewskiego

Autor: Maciej Poloczek

10/02/2023

Roman Kostrzewski czy Roumald Lipko

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie odsłonięto pomnik Romana Kostrzewskiego i... I nie wyszło. To Romuald Lipko z Budki Suflera?

Autor: Redakcja

22/08/2022

Roman Kostrzewski

Może Cię zainteresować:

Roman Kostrzewski (1960-2022). Lider grupy Kat, najważniejsza postać polskiego metalu

Autor: Redakcja

01/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon