W Chorzowie odsłonięto pomnik Romana Kostrzewskiego i... I nie wyszło. To Romuald Lipko z Budki Suflera?

Pamiętacie pomnik Ronaldo na Maderze? Papieża Jana Pawła II, który przypominał Pudzianowskiego? Do tej kolekcji dokładamy (niestety) rzeźbę przedstawiającą Romana Kostrzewskiego, odsłoniętą w ten weekend przed chorzowską Leśniczówką. Obawialiśmy się, że to struganie w drewnie może się źle skończyć, ale nie przypuszczaliśmy, że lider grupy Kat będzie całkowicie do siebie niepodobny.

Roman Kostrzewski czy Roumald Lipko

Roman Kostrzewski? To nawet nie jest on. Tak można skomentować rzeźbę przedstawiającą (rzekomo) zmarłego w lutym 2022 roku wokalistę grupy Kat. Muzyk został upamiętniony podczas tegorocznej edycji festiwalu „Ku Pamięci", który w zeszły weekend odbywał się w chorzowskiej Leśniczówce. Problem w tym, że postawiona tam dębowa rzeźba przypomina raczej pogański totem. Okej, rzeźbiarz zapewne robił co mógł, aby zaklęta w drewnie postać Romana Kostrzewskiego jak najlepiej oddawała pierwowzór. My tam jednak widzimy raczej Sarumana czy innego Gandalfa Białego. Fanom grupy Kat rzeźba też się chyba nie spodobała. To Romuald Lipko? Pytają. Podobieństwo jest.

Rzeźba Romana Kostrzewskiego w Chorzowie
Rzeźba Romana Kostrzewskiego w Chorzowie

Roman ma rzeźbę z drewna. Fani: Tragedia, obrzydlistwo. „Fatalny"

Matka Boska? Jurek Kryszak? Nie, to Roman Kostrzewski. Z dębu. Fani, delikatnie mówiąc, nie są zachwyceni tym jak prezentuje się rzeźba, która ma upamiętnić zmarłego pół roku temu wokalistę grupy Kat.

- To jest smutne... Kto tam jest wyrzeźbiony???? Leśny dziadek?! Trzeba było się tego nie podejmować skoro tak to wygląda... I to ubranie... Dzwony czy sutanna? Paskudne to - komentuje jedna z fanek.

- Obrzydliwe... Lepiej było te pieniądze przeznaczyć na dowolny dom dziecka. Ktoś wykorzystał miłość fanów do robienia fejmu. Ani ładne, ani podobne - dodaje inna.

Jeden z fanów zasugerował nawet, żeby po cichu zakryć rzeźbę, bo „może nikt się nie zorientuje". Jeszcze inni proponują alternatywy - tablica upamiętniająca lub ławeczka Romana Kostrzewskiego.

Pomnik Kostrzewskiego w centrum Bytomia? Fani uruchomili zbiórkę pieniędzy

Zagorzali fani grupy Kat i Romana Kostrzewskiego chcieliby, żeby pomnik przedstawiający ich idola stanął w Bytomiu, w samym centrum miasta. Konkretnie na skwerze przy ulicy Rycerskiej. Miałby zostać wykonany z brązu. Niestety założona zbiórka pieniędzy nie cieszy się popularnością. Wsparły ją zaledwie 43 osoby i z wymaganych 150 tysięcy udało się do tej pory zaledwie 2 tysiące złotych. Cóż, dębowa rzeźba w Chorzowie musi na razie fanom wystarczyć.

Roman Kostrzewski

Może Cię zainteresować:

Rockowy weekend w Chorzowie. W piątek start Festiwalu "Ku Pamięci". W programie odsłonięcie pomnika Romana Kostrzewskiego

Autor: Urszula Gołkowska

17/08/2022

Roman kostrzewski irek loth

Może Cię zainteresować:

Hetfield nas pyta: „Czemu wy tak szybko gracie? Czasem trzeba też wolniej, a wy łoicie bardziej niż my”. Ireneusz Loth wspomina Romana Kostrzewskiego

Autor: Marcin Zasada

10/02/2023

Eddie Munson i muzyka zespołu KAT

Może Cię zainteresować:

Muzyka zespołu KAT zamiast Metalliki w słynnej scenie ze „Stranger Things". Diabelski dom lepszy od Master of Puppets?

Autor: Arkadiusz Nauka

11/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon