Nowy egzotyczny kierunek lotów z Katowice Airport. „Niekwestionowana królowa nadchodzącej zimy”

Biuro podróży Rainbow rozpoczęło sprzedaż wakacji na wenezuelskiej wyspie Margarita. To nowy egzotyczny kierunek lotów w sezonie „Zima 2023/2024”. - Coraz chętniej i coraz dalej latamy zimą na wakacje. Cieszy nas fakt, że oferta dalekodystansowych czarterów z wylotem z Katowice Airport spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Piotr Adamczyk (KTW)
Katowice Airport

Biuro podróży Rainbow rozpoczęło sprzedaż wakacji na wenezuelskiej wyspie Margarita, gdzie od 10 listopada 2023 roku będzie można dolecieć bezpośrednio z Katowice Airport. Loty będą dostępne w sezonie „Zima 2023/2024”, czyli do 29 marca 2024 roku. Pasażerowie będą latać liczącym 289 miejsc Airbusem A330-300 linii Plus Ultra z Hiszpanii.

Loty z Katowice Airport bezpośrednio do Wenezueli

- Wenezuelska wyspa Margarita jest niekwestionowaną królową nadchodzącej zimy. Ogromne zainteresowanie tym karaibskim kierunkiem w ogóle nas nie dziwi - klientów przyciągają rozległe białe plaże otoczone bujną zielenią, egzotyczna kuchnia, atrakcyjne obiekty hotelowe, a wszystko to w bardzo dobrej cenie. Ze względu na tak duże zainteresowanie Margaritą zdecydowaliśmy się uruchomić nowe połączenie - mówi Maciej Szczechura, prezes Rainbow Tours.

- Coraz chętniej i coraz dalej latamy zimą na wakacje. Cieszy nas fakt, że oferta dalekodystansowych czarterów z wylotem z Katowice Airport spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów i dzięki temu jest sukcesywnie rozwijana, tutaj zdecydowanym liderem jest Rainbow. Katowickie lotnisko to największy port w Polsce w segmencie przewozów czarterowych. Aktualna prognoza przewiduje, że tylko w tym roku na 5,4 mln pasażerów w ruchu ogółem, rekordowe 2,3 mln będą stanowili klienci biur podróży - podkreśla Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Sześć długodystansowych kierunków w sezonie zima 2023/2024 z Katowice Airport

W sezonie „Zima 2023/2024” biuro podróży Rainbow będzie latało bezpośrednio z Katowice Airport w sześciu długodystansowych kierunkach wakacyjnych:

  • Varadero na Kubie,
  • Cancun w Meksyku,
  • Phu Quoc w Wietnamie,
  • Puerto Plata w Dominikanie,
  • Bangkok w Tajlandii,
  • Margarita w Wenezueli.

Trasy do Cancun, Puerto Platy i Bangkoku będzie obsługiwał Boeing 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Natomiast na Margaritę, do Phu Quoc oraz Varadero Airbus A330-300 Plus Ultra.

Witajcie w Szombierkach1

Może Cię zainteresować:

Ale żeby z Szombierek do Szombierek jechać ponad 1000 kilometrów? Bo w Niemczech Szombierki... są aż trzy

Autor: Marcin Nowak

18/08/2023

Żabi Kraj

Może Cię zainteresować:

Żabi Kraj, czyli czego jeszcze nie wiecie o krajobrazie Górnego Śląska. Kumacie?

Autor: Marcin Nowak

07/07/2024

Budowa kolej pyrzowice 01

Może Cię zainteresować:

Kolej do lotniska Katowice Airport. Powstaje przejście podziemne pod stacją Pyrzowice

Autor: Katarzyna Pachelska

21/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon