Nowym wokalistą Dżemu będzie Riedel. Sebastian Riedel, syn Ryśka

Historia zatoczyła koło. Nowym wokalistą Dżemu będzie Sebastian Riedel – poinformował zespół. Syn Ryśka Riedla rozpocznie współpracę ze śląską grupą 6 kwietnia 2024 r. Można się więc spodziewać wspólnego występu z dotychczasowym wokalistą, Maciejem Balcarem, na koncercie z okazji 45. urodzin Dżemu.

fot. FB/Sebastian Riedel
Dżem sebastian riedel

Zespół Dżem pod koniec ubiegłego roku poinformował, że w kwietniu 2024 r. grupę opuści Maciej Balcar. Informacja zaskoczyła fanów, bo wokalista był bardzo przez nich ceniony. Śpiewał w zespole od 2001 r. (był trzecim wokalistą po Ryśku Riedlu i Jacku Dewódzkim). Od tego czasu trwały spekulacje na temat nowego wokalisty bluesowej grupy. Od początku pojawiało się jedno nazwisko… Riedel. Sebastian Riedel. I słowo stało się ciałem.

Sebastian Riedel nowy wokalistą Dżemu

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 6 kwietnia 2024r. do zespołu DŻEM jako nowy wokalista dołączy Sebastian Riedel. Nasze drogi przecinały się wielokrotnie, by właśnie teraz połączyć się w jedną, wspólną, muzyczną ścieżkę pełną nowych wyzwań – podał zespół w środę, 10 stycznia 2024 r.

Sebastian Riedel to syn Ryszarda Riedla. Od 30 lat stoi na czele formacji Cree (nazwę podobno wymyślił Ryszard Riedel, który fascynował się historią i kulturą Indian Ameryki Północnej). Teraz syn zastąpi ojca w kultowym śląskim zespole.

- Drodzy. 6 kwietnia br. rozpoczynam współpracę z zespołem Dżem, grupą od zawsze i z wiadomych powodów mi bliską. Od tego dnia będę dzielił swoje artystyczne życie pomiędzy macierzystą formację Cree oraz Dżem, jednocześnie nie rezygnując z autorskich projektów. Przez trzydzieści lat nieprzerwanej działalności muzycznej byłem blisko twórczości zespołu Dżem, choć jako priorytet stawiałem zawsze własne działania artystyczne. Po nagraniu blisko dziesięciu autorskich płyt i zrealizowaniu wielu muzycznych marzeń wyznaczam sobie nowe wyzwanie. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na koncertach – napisał w mediach społecznościowych Sebastian Riedel.

Sebastian Riedel już wielokrotnie występował na scenie z zespołem Dżem, m.in. na koncertach urodzinowych. Z pewnością pojawi się także w katowickim Spodku 6 kwietnia 2024 r. Na ten dzień zaplanowano koncert z okazji 45. urodzin zespołu. Będzie to ostatni występ Macieja Balcara jako wokalisty i wtedy „przejmie pałeczkę” Sebastian Riedel.

Dżem

Może Cię zainteresować:

Dżem to fenomen. Aż 40 osób chce być nowym wokalistą śląskiego zespołu. Ale pierwsze przecieki nieprawdziwe

Autor: Maciej Poloczek

06/01/2024

Zespol dzem maciej balcar odchodzi

Może Cię zainteresować:

Po 22 latach Dżem rozstaje się z Maciejem Balcarem. Kto zostanie nowym wokalistą legendarnego zespołu?

Autor: Szymon Karpe

21/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon