Organizatorzy FEST Festivalu zapowiadają... kolejne edycje. „Decyzja o upadłości była przedwczesna”

W środę, 9 sierpnia, miała rozpocząć się czwarta edycja FEST Festivalu. Miała, bo na pięć dni przed jej rozpoczęciem organizatorzy wydarzenia opublikowali oświadczenie z informacją, że impreza się nie odbędzie. Uwaga, jest kolejny zwrot akcji: czy festiwal będzie kontynuowany w kolejnych latach?

Fest Festival

FEST Festival 2023 odwołany

Dokładnie o godzinie 13.00 w środę, 9 sierpnia na teren Parku Śląskiego mieli zjechać się pierwsi goście tegorocznej edycji FEST Festivalu. W samym sercu Śląska przez pięć dni miało wystąpić ponad 200 artystów, w tym: Steave’a Angello, Peggy Gou, Kasabian oraz The Chemical Brothers.

W piątek, 4 sierpnia organizatorzy wydarzenia potwierdzili nieoficjalne informacje, krążące od kilkunastu godzin w mediach, że tegoroczne wydarzenie się nie odbędzie. Spółka tłumaczyła, że z powodu problemów finansowych, nie byłaby w stanie opłacić artystów i towarzyszących wydarzeniu kosztów.

Niestety, pomimo ogromnego wsparcia od wielu naszych partnerów i sponsorów, tegoroczny kryzys w branży eventowo-rozrywkowej znacząco zmniejszył sprzedaż biletów, powodując, że nasze szacowanie było błędne. Na dzień dzisiejszy liczba uczestników osiągnęła niewiele ponad 50% planowanej frekwencji, czyniąc organizację FEST Festivalu niemożliwą do zrealizowania w tym roku – można przeczytać w treści oświadczenia.

Kolejne edycje FEST Festivalu odbędą się?

W środę, 9 sierpnia, organizatorzy, którzy wcześniej zapowiadali ogłoszenie upadłości zmienili nagle zdanie. Po godzinie 15.00 opublikowali komunikat, w którym oświadczyli, że decyzja o upadłości była przedwczesna, a kolejne edycje... odbędą się zgodnie z planem.

Podjęliśmy decyzję o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego – postępowania o zatwierdzenie układu, który ma doprowadzić do przywrócenia możliwości regulowania zobowiązań. (...) Restrukturyzacja pozwoli nam również na negocjacje z potencjalnymi partnerami, którzy mogliby nas wesprzeć finansowo i przejąć organizację kolejnych edycji wydarzenia. Jesteśmy świadomi, że proces restrukturyzacji nie będzie łatwy, ale będziemy z całych sił dążyć do zakończenia go z sukcesem.

Jak zaznaczyli w komunikacie, słowa wsparcia, które napłynęły od fanów festiwalu dały im siłę do działania. Warto dodać, że zarówno pod oświadczeniem z 4 sierpnia jak i dzisiejszym, możliwość komentowania w mediach społecznościowych została wyłączona.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez organizatorów, sprzedano łącznie 18 tysięcy biletów, z czego nie wszyscy otrzymali zwroty. W najgorszej sytuacji są osoby, które zakupiły wejściówki przez stronę Goingapp. Do tej pory nie otrzymali informacji, jak będzie odbywał się proces zwrotu kosztów.

W podobnej sytuacji są wolontariusze FEST Festivalu, których spółka zobowiązała do wpłacenia kaucji o wysokości 699 złotych. Łącznie w wydarzeniu miało wziąć udział około 200 osób. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Facepalm fest festival odwolany

Może Cię zainteresować:

Serio, FEST Festival celowo odwołano o godz. 21:37. Jego organizatorzy to muszą być bardzo wierzący ludzie

Autor: Marcin Zasada

08/08/2023

FEST Festival odwołany

Może Cię zainteresować:

FEST Festival ogłasza upadłość. Co z kwotą 140 tys. zł wpłaconą przez wolontariuszy? A jak sądzicie?

Autor: Martyna Urban

08/08/2023

Co zamiast FEST Festivalu Można wykorzystać bilety pozwiedzać lub pójść na inny festiwal

Może Cię zainteresować:

Co zamiast odwołanego FEST Festivalu? Można wykorzystać bilety, pozwiedzać lub pójść na inny festiwal

Autor: Maciej Poloczek

06/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon