Serio, FEST Festival celowo odwołano o godz. 21:37. Jego organizatorzy to muszą być bardzo wierzący ludzie

Można powiedzieć, że organizatorzy FEST Festivalu w Chorzowie to ludzie wierzący: do końca wierzyli w swoją imprezę, sprzedając bilety, gdy już dobrze wiedzieli, że żadnej imprezy nie będzie. Sami zinterpretujcie, o co chodziło im, gdy opublikowali kuriozalne oświadczenie, które następnie skasowali - tylko po to, by puścić je raz jeszcze o godzinie 21:37. Dobrze wiecie, co to za godzina.

Facepalm fest festival odwolany
Można powiedzieć, że mamy na Śląsku swoją wersję festiwalu Fyre na Bahamach, o katastrofie którego powstały nawet filmy dokumentalne, a procesy sądowe trwają do dziś. Lista osobliwości tegorocznego FEST Festivalu powiększa się z każdym dniem zaglądania za kulisy organizacji tego przedsięwzięcia. Bilety bez pokrycia sprzedawane ze zniżkami jeszcze w dzień odwołania imprezy, skołowani wolontariusze, którzy wpłacili w sumie ok. 140 tys. zł kaucji (699 zł na głowę), partnerzy/sponsorzy festiwalu zwodzeni do samego końca (jedna z instytucji, która miała sponsorować FEST, tydzień przed odwołaniem imprezy została poproszona, by umowę przygotować nie na spółkę FEST Festival, a... fundację Follow The Step)...

O tym, że FEST Festival się nie odbędzie pierwsi wiedzieli artyści. W połowie ubiegłego tygodnia Chorzów znikał z tras koncertowych kolejnych headlinerów festiwalu, m.in. Kasabian, Yungblud, Peggy Gou czy Crystal Fighters. Aha, również w środę, jako pierwsi pisaliśmy o kłopotach z organizacją imprezy - gdy z ochraniania jej zrezygnowała agencja FOSA.

W piątek, dopiero kilka godzin po tym, jak już wszystko było jasne, organizatorzy FEST Festivalu opublikowali oświadczenie, w którym żalili się na wszystkie przeciwności losu: od covidu, międzynarodowego kryzysu, wojny na Ukrainie, po brak wsparcia w postaci publicznych pieniędzy. Było nawet o kryzysie w branży eventowo-rozrywkowej. Tydzień temu dwa koncerty Rammsteina ściągnęły w sumie na Stadion Śląski jakieś 140 tys. ludzi. Polscy artyści jak Podsiadło czy Sanah wyprzedają największe areny w kraju. Tak wygląda ten kryzys rozrywkowy.

Tak czy inaczej: oświadczenie dotyczące odwołania FEST Festivalu pojawiło się na facebookowym koncie tegoż w piątek ok. godz. 21. Wisiało ledwie kilka minut, po czym zostało skasowane i - dokładnie w tej samej formie i treści - opublikowane raz jeszcze. Tym razem dokładnie o godz. 21:37.

Dobrze pamiętacie - 21:37 to godzina śmierci papieża Jana Pawła II. W zbiorowej pamięci wielu katolików cyfry te stały się święte i symboliczne, co oczywiście - przy polskiej tradycji "przesymbolizowania" wszystkiego, widzenia twarzy świętych w korze drzewa, chmurze i na murze - hasło: "2137" stało się także materiałem do memów. Jeszcze raz: organizatorzy FEST Festivalu skasowali swój wywód o zwinięciu interesu tylko po to, by puścić je w świat o "papieskiej godzinie".

Może ten festiwal to fest katastrofa, ale jego pr-owców coś do końca nie opuszczało: może wiara, a może dobry humor.
Oświadczenie organizatorów FEST Festivalu. Godzina 21:37.
Oświadczenie organizatorów FEST Festivalu. Godzina 21:37.
FEST Festival odwołany

Może Cię zainteresować:

FEST Festival ogłasza upadłość. Co z kwotą 140 tys. zł wpłaconą przez wolontariuszy? A jak sądzicie?

Autor: Martyna Urban

08/08/2023

FEST Festival

Może Cię zainteresować:

FEST Festival OFICJALNIE odwołany. Organizatorzy ogłaszają upadłość. Co ze zwrotem pieniędzy za bilety?

Autor: Patryk Osadnik

04/08/2023

Fest festival scena park slaski 3

Może Cię zainteresować:

Nieoficjalnie: FEST Festival odwołany. Sprzedaż biletów zablokowana. Trwa demontaż sceny

Autor: Patryk Osadnik

04/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon