Pierwsza taka impreza na Śląsku. Dzień Inżynierii Materiałowej na Uniwersytecie Śląskim

17 marca 2023 r. odbędzie się po raz pierwszy Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej (w skr. ODIM), ogólnopolska kampania informująca i zachęcająca młodzież do poznania się z możliwościami jakie daje nauka i rozwój w zakresie inżynierii materiałowej.

Dzien inzynierii materialowej uniwersytet slaski

ODIM jest wynikiem współpracy 15 jednostek naukowych z całej Polski, tj. 13 uczelni wyższych oraz 2 instytutów Polskiej Akademii Nauk pod patronatem Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego. Instytut Inżynierii Materiałowej z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego jest jego współorganizatorem i zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w tej niesamowitej przygodzie z Inżynierią Materiałową.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej części dnia w godzinach od 10:00 do 16:00 zapraszamy na wykłady i warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a w drugiej części dnia, w godzinach od 16:00 do 19:00 organizujemy „Materiałowy Piknik Rodzinny”.

Pierwsza część wydarzenia skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale również studentów i sympatyków nauk technicznych.

Popołudniowe spotkanie skierowane jest dla wszystkich, zarówno dla dzieci, młodzieży jaki i dorosłych. Jest to ciekawa propozycja spędzenia popołudnia dla tych wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć horyzonty swojej wiedzy i dowiedzieć o czegoś nowego się o materiałach, które nas otaczają, i to nie tylko na co dzień. Dodatkową atrakcją będą „Gry terenowe” dla najmłodszych oraz możliwość spotkania z rysunkiem i malarstwem na warsztatach tematycznych.

Ogólnopolskie Dni Inżynierii Materiałowej odbędą się stacjonarnie w kampusie Chorzów, w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, ul. 75. Pułku Piechoty 1A.

Dzień Inżynierii Materiałowej na Uniwersytecie Śląskim.
Dzień Inżynierii Materiałowej na Uniwersytecie Śląskim.
Katowice Europejskim Miastem Nauki 1 7

Może Cię zainteresować:

7 uczelni wyższych, miasto Katowice, wojewoda, marszałek i Metropolia będą współpracować, by Katowice godnie nosiły miano Europejskiego Miasta Nauki 2024

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2022

Terminator

Może Cię zainteresować:

Coboty wchodzą do naszych firm. Będą pracować „ramię w ramię” z ludźmi

Autor: Michał Wroński

05/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon