Piwna atrakcja na turystycznej mapie Śląska. Tyskie Browary Książęce można już zwiedzać po przerwie

Na gości Tyskich Browarów Książęcych w Tychach czeka nowe, zmodernizowane Centrum Wycieczkowe. Dzięki swojej wiekowej tradycji atrakcja należy do Szlaku Zabytków Techniki. Kiedy i za ile można wyruszyć na zwiedzanie? Sprawdźcie u nas.

Na miłośników piwa czeka nie lada gratka. W Tychach mogą poznać tajniki przyrządzania trunku, którego historia w tym miejscu sięga XVII wieku.

- Cieszymy się, że po przerwie otworzyliśmy bramy naszego browaru dla zwiedzających, oferując wyjątkowe doświadczenie w miejscu, w którym historia i tradycja spotykają się z nowoczesnością i gdzie wokół warzenia piwa upłynęło życie wielu pokoleń lokalnej społeczności - mówi Natalia Rostkowska, kierownik komunikacji zewnętrznej w Kompanii Piwowarskiej.

Dzisiaj nadal widać, że kiedyś było to miasteczko. Miało swoje ulice, ruch pieszy i kołowy, a budynki miały określone funkcje. Trasa zwiedzania browaru prowadzi przez starą warzelnię z 1915 r. z miedzianymi kadziami i wnętrzem zdobionym biało-błękitną majoliką, Domek Piwowara, Dom Kawalera, neobarokową Willę Müllera, dawną bednarnię, smolarnię i familoki. Na terenie browaru było wszystko, co potrzebne do uwarzenia i wywiezienia piwa. Ludzie w nim pracowali i mieszkali, modlili w kaplicy, bawili w kasynie, tworząc wielopokoleniową historię piwowarskiej społeczności. Te budynki i wizerunki dawnych browarników na muralach autorstwa czołowego polskiego muralisty Artura Wabika są świadectwem niezwykłej więzi lokalnej społeczności z browarem.

Na Szlaku Zabytków Techniki

Tyskie Browary są na Szlaku Zabytków Techniki, do którego należą takie perełki jak Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu czy Nikiszowiec. Tyska atrakcja jest także częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Po przerwie zainteresowani znów mogą wybrać się do browarów. Co zostało tam dla nich przygotowane?

- Na gości historycznych murów naszego browaru czekają piwne tyskie historie z ostatnich czterystu lat, porcja fachowej wiedzy, nowe eksponaty, multimedia oraz zmysłowe doznania w Laboratorium Piwa i Centrum Sztuki Piwowarskiej. Program zwiedzania kończy się w pełnym retrospekcji pubie Pod Browarem degustacją perfekcyjnie serwowanego piwa Tyskie Gronie z Browaru, dostępnego tylko w tym miejscu, warzonego kilka metrów nad lokalem. W Tyskich Browarach Książęcych zachwycimy miłośników historii i piwa – zdradza Natalia Rostkowska.

Zwiedzanie - godziny, bilety, przydatne informacje

Zwiedzanie Browaru trwa około 50 minut, odbywa się z przewodnikiem i wymaga wcześniejszego zakupu biletu. Wycieczki organizowane są od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-20:00. Ostatnie zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 19:00.

Ceny biletów:

  • bilet normalny - 35 zł
  • bilet ulgowy - 30 zł
  • bilet grupowy dla 20 osób - 660 zł
  • bilet grupowy dla 25 osób - 800 zł
  • złoty bilet - 500 zł

Adres: ul. Katowicka 9, Tychy.

    Stare Tychy

    Może Cię zainteresować:

    Tychy w XX wieku i dzisiaj. Zobaczcie jak zmieniło się miasto. Porównaliśmy stare fotografie Zygmunta Kubskiego z dzisiejszymi

    Autor: Tomasz Stankiewicz

    26/01/2023

    Nowe Tychy w obiektywie Amerykanina

    Może Cię zainteresować:

    Amerykański fotograf przyjechał na Śląsk i uwiecznił rodzące się Tychy w latach 60. [GALERIA]

    Autor: Tomasz Borówka

    13/01/2023

    Subskrybuj ślązag.pl

    google news icon

    czytaj więcej:

    Ogród Świateł Pinokio 15

    Nowy sezon świetlnej atrakcji w Legendii. Ogród Świateł 2022

    Food trucki w Tarnowskich Górach

    Food trucki znów zawitają do Tarnowskich Gór

    Muzeum górnośląskie w bytomiu

    Dni Dziedzictwa w Bytomiu 2022. Temat: Ślązaczki a moda

    Dworzec PKP w Chebziu - Stacja Biblioteka

    Industriada 2022. Chebzie, Muzeum Hutnictwa, Kopalnia Ignacy

    Podzamcze

    Jura przyciąga fanów wspinaczki, turystyki i historii

    Spacer Załęże

    Wakacyjny cykl spacerów z przewodnikiem po Katowicach

    "Wybory Pięknej z Rept" 2022

    Jak bawili się tarnogórzanie na "Wyborach Pięknej z Rept"?