Pocztówki grozy ze śląskich i zagłębiowskich miast. Oto, co zamordowało naszą turystykę na kilka pokoleń

Są wakacje. Niektórzy do dziś z wakacji wysyłają krewnym i znajomym widokówki. Niestety, prezentowane tutaj okazy z pozdrowieniami ze śląskich i zagłębiowskich miast wywołują raczej grozę niż marzenia o odwiedzeniu Katowic, Sosnowca, Chorzowa czy Gliwic.

Obiecywaliśmy sobie, że Katowic, Sosnowca, Bytomia czy Chorzowa nigdy więcej nie chcemy oglądać w takich odsłonach. Ale po naszym materiale jakiś czas temu z widokówkami ze Śląska i Zagłębia, które kiedyś straszyły turystów i ich rodziny, sami słaliście do nas kolejne. I kolejne. "Patrzcie jakie to brzydkie" - napisał pan, podsyłając pocztówkę z Rudy Śląskiej. Fakt, brzydkie. A to? Na widokówce "pozdrowienia ze Śląska", a tu Będzin. Co jest atrakcyjnego w Lublińcu? Kolejka na poczcie. I tak dalej.

Zebraliśmy więc te wszystkie szkaradztwa, dołożyliśmy kilka pozycji z naszej redakcyjnej kolekcji i jest. Ostateczna zemsta fotografów, grafików i wydawców. Na Śląsku i na Zagłębiu. Nie wiemy, jak można było coś takiego puszczać w świat, ale co my tam wiemy...

Tłumaczyliśmy to już ostatnio, ale napiszemy jeszcze raz. To stare pocztówki. Z przełomu XX i XXI wieku, więc stare. Niektóre z poprzedniej dekady, też stare. Tak źle u nas już nie wygląda, może aż tak źle nie wyglądało nigdy. Ale wszystkie te okropieństwa wciąż można kupić w jednym z dużych internetowych sklepów z widokówkami. Niektóre nadal zalegają w magazynach. Więc strzeżcie się.

Katowice jak z końca świata. Sosnowiec jak z horroru. Chorzów jak z wizyty kosmitów. Mieliśmy najgorsze na świecie widokówki. Najgorsze, najbrzydsze, okropne pod każdym względem. Czy to spisek? Być może. Czy zamordowało to turystykę w naszych pięknych miastach? Być może. Czy warto je zobaczyć? Nawet trzeba.

Ale przy następnej okazji wyślijcie... smsa.

Sosnowiec by night

Może Cię zainteresować:

Pozdrowienia ze Śląska i Zagłębia całkiem niedawno były jak sabotaż. Najgorsze widokówki świata

Autor: Redakcja

31/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry święto pary

Industrialne afterparty w tarnogórskiej Kopalni Srebra

Tarnowskie Góry kopalnia 2

SMZT werbuje. Kandydaci na przewodników poszukiwani

Lotnisko Pyrzowice

Na lotnisku w Pyrzowicach tłumy. Prawie jak przed pandemią

Tarnowskie Góry święto metropolii 2022

Śniadanie na hałdzie popłuczkowej, zwiedzanie szlaków UNESCO

Pogoria

Samochodowe oblężenie Pogorii. Będą ograniczenia ruchu

Tarnowskie Góry. Makieta kolejowa Semafor

Można jeszcze zwiedzać kolejkową makietę Semafor

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble