Pocztówki grozy ze śląskich i zagłębiowskich miast. Oto, co zamordowało naszą turystykę na kilka pokoleń

Są wakacje. Niektórzy do dziś z wakacji wysyłają krewnym i znajomym widokówki. Niestety, prezentowane tutaj okazy z pozdrowieniami ze śląskich i zagłębiowskich miast wywołują raczej grozę niż marzenia o odwiedzeniu Katowic, Sosnowca, Chorzowa czy Gliwic.

Obiecywaliśmy sobie, że Katowic, Sosnowca, Bytomia czy Chorzowa nigdy więcej nie chcemy oglądać w takich odsłonach. Ale po naszym materiale jakiś czas temu z widokówkami ze Śląska i Zagłębia, które kiedyś straszyły turystów i ich rodziny, sami słaliście do nas kolejne. I kolejne. "Patrzcie jakie to brzydkie" - napisał pan, podsyłając pocztówkę z Rudy Śląskiej. Fakt, brzydkie. A to? Na widokówce "pozdrowienia ze Śląska", a tu Będzin. Co jest atrakcyjnego w Lublińcu? Kolejka na poczcie. I tak dalej.

Zebraliśmy więc te wszystkie szkaradztwa, dołożyliśmy kilka pozycji z naszej redakcyjnej kolekcji i jest. Ostateczna zemsta fotografów, grafików i wydawców. Na Śląsku i na Zagłębiu. Nie wiemy, jak można było coś takiego puszczać w świat, ale co my tam wiemy...

Tłumaczyliśmy to już ostatnio, ale napiszemy jeszcze raz. To stare pocztówki. Z przełomu XX i XXI wieku, więc stare. Niektóre z poprzedniej dekady, też stare. Tak źle u nas już nie wygląda, może aż tak źle nie wyglądało nigdy. Ale wszystkie te okropieństwa wciąż można kupić w jednym z dużych internetowych sklepów z widokówkami. Niektóre nadal zalegają w magazynach. Więc strzeżcie się.

Katowice jak z końca świata. Sosnowiec jak z horroru. Chorzów jak z wizyty kosmitów. Mieliśmy najgorsze na świecie widokówki. Najgorsze, najbrzydsze, okropne pod każdym względem. Czy to spisek? Być może. Czy zamordowało to turystykę w naszych pięknych miastach? Być może. Czy warto je zobaczyć? Nawet trzeba.

Ale przy następnej okazji wyślijcie... smsa.

Chorzów, miasto wiaduktów

Może Cię zainteresować:

Chcecie zobaczyć coś bardzo złego? Oto kolekcja najgorszych widokówek z miast Śląska i Zagłębia

Autor: Redakcja

12/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry wąskotorówka 2

Nowe inwestycje wąskotorowe w Tarnowskich Górach

Katowice Airport

Nie tylko Turkish Airlines chce latać z Pyrzowic do Stambułu

Kuriozalne widokówki ze Śląska i Zagłębia 100 lat temu

Nowoczesność na Śląsku: latające rowery i pijackie maratony

Ustroń

Długi weekend z bonem turystycznym. ZUS przypomina rodzicom

Sztolnia Królowa Luiza

Zwiedzanie i miejska gra: Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu

Olsztyn balony

Rozrywkowy ŚLĄZAG na czwarty weekend lipca poleca imprezy

Wille na Knajfeldzie w Bytomiu

Knajfeld. Najpiękniejsza dzielnica willowa na Śląsku?