Powiedzmy, że Szczepan Twardoch wydaje nową książkę – „Powiedzmy, że Piontek” już 5 czerwca w księgarniach

Najsłynniejszy pisarz wśród Górnoślązaków i najsłynniejszy Górnoślązak wśród pisarzy Szczepan Twardoch napisał nową powieść i powiedzmy, że nie umiemy się doczekać! Urodzony w 1979 roku, pochodzący z Pilchowic powieściopisarz ma na swoim koncie już ponad milion sprzedanych książek. Za niedługo jego fani będą mogli dodać do swoich kolekcji nową pozycję. „Powiedzmy, że Piontek” już 5 czerwca w księgarniach.

Jacek Poremba, Wydawnictwo Literackie / mat. prasowe
Powiedzmy ze piontek nowa powiesc szczepana twardocha

Szczepan Twardoch jest jednym z najczęściej czytanych polskojęzycznych pisarzy. Został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi Paszportem „Polityki”, Nagrodą Czytelników Nike, Nagrodą im. Kazimierza Kutza i Śląskim Wawrzynem Literackim. Jego powieści zostały wydane na rynkach wydawniczych parunastu krajów. Na podstawie powieści „Król” powstał serial Canal +. Poza literaturą, zajmuje się także działalnością społeczną. Od początku wojny w Ukrainie organizuje zbiórki na sprzęt dla ukraińskich żołnierzy. Pisał też reportaże z pierwszej linii frontu.

Powiedzmy, że Piontek

W „Drachu” zastanawiał się nad pojęciem narodowości. W „Pokorze” podjął temat relacji klasowych. W „Chołodzie” pytał, czym tak naprawdę jest człowiek. Jak Szczepan Twardoch ukaże refleksje nad tożsamością tym razem? Powieść ma opowiadać historię Erwina Piontka, 73-letniego górnika, który wybiera się w rejs dookoła świata. Ale czy aby na pewno? U Szczepana Twardocha nic nie może być tak oczywiste.

Powiedzmy, że Erwin Piontek, 73-letni górnik, wybiera się w rejs dookoła świata. Na starym jachcie żaglowym typu Venus, z wysłużonym gumowym sztormiakiem, czerwoną wełnianą czapką, harcerską busolą w żeglarskim worku i skrupulatnie obliczonym prowiantem jest przygotowany na samotną wyprawę. Ma ambitny plan, by nigdy nie zawijać do portu, przez całe dwadzieścia dziewięć tysięcy mil. Powiedzmy, że losy Piontka mogą też przebiegać inaczej. Nie żegluje, a leży na czerwonej ziemi, w dolinie rzeki Auob, która nie płynie przez Deutsch-Südwestafrika, ponieważ jest wyschnięta, ale tam się znajduje. Zamiast gumowego sztormiaka ma na sobie sztruksową bluzę mundurową, pas z szelkami i ośmioma ładownicami na amunicję.
Zresztą może jest zupełnie inaczej. Może Erwin Piontek jest sobowtórem pewnego dyktatora? Kto wie? Powiedzmy, że ten, kto przeczyta – czytamy na stronie Wydawnictwa Literackiego.

Kim jest Erwin Piontek?

W „Powiedzmy, że Piontek” Szczepan Twardoch czerpie inspirację ze swojej pasji do żeglowania, którego uczył się na Zalewie Rybnickim. Jak mówi sam autor. To właśnie tam w podróż dookoła świata wyrusza jedna z wersji głównego bohatera. Kim jest Erwin Piontek? Emerytowanym górnikiem? Dyktatorem? Niemieckim żołnierzem? Żegluje po oceanie, wyschniętej rzece, a może po Zalewie Rybnickim? – powiedzmy, że dowiemy się 5 czerwca.

Witold gombrowicz

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Kulik: Jak inksze jynzyki sie dorobiały pisarzōw, co durch je rozciōngali na kożdo strōna, to ślōnski wegetowoł

Autor: Grzegorz Kulik

19/04/2024

Juno ksiazka

Może Cię zainteresować:

Mazurskie jezioro, XVII-wieczna astronomka i kryzys wieku średniego. "Juno"– nowa powieść Anny Dziewit-Meller już 15 maja

Autor: Arkadiusz Szymczak

18/04/2024

Z26694385 AMP Szczepan Twardoch

Może Cię zainteresować:

Szczepan Twardoch sprzedał milion książek w samym Wydawnictwie Literackim. Najpopularniejszą jest bezapelacyjnie powieść "Król"

Autor: Katarzyna Pachelska

23/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon