Premier Morawiecki przyjedzie do KWK "Zofiówka", gdzie po wstrząsie poszukiwanych jest 10 górników

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeszcze dzisiaj, 23 kwietnia, przyjedzie na Górny Śląsk, do kopalni KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju.

Morawiecki Mateusz

Przyjazd na Śląsk zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki jedzie do KWK "Zofiówka"

Wcześniej premier pisał na Twitterze: "Kolejne smutne wieści ze Śląska - w nocy w KWK Borynia Zofiówka Ruch Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju miał miejsce wstrząs wysokoenergetyczny. Nie ma kontaktu z 10 pracownikami pracującymi w tym rejonie. Myślami jestem z ich rodzinami, które otrzymają niezbędną opiekę i wsparcie".

Premier Morawiecki uczestniczył dzisiaj w konferencji przed PGE Stadionem Narodowym w Warszawie, zapowiadającej akcję #StopRussiaNow. To na niej zadeklarował: - Myślami jesteśmy przy rodzinach i górnikach. Bezpośrednio po tej konferencji jadę do Jastrzębia.

10 górników poszukiwanych po wstrząsie w KWK "Zofiówka"

Przypomnijmy, że 23 kwietnia o godz. 3:40 w nocy w kopalni Borynia-Zofiówka Ruch Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju w przodku D4a na poziomie 900 doszło do wstrząsu wysokoenergetycznego połączonego z intensywnym wypływem metanu. W rejonie zdarzenia przebywało 52 pracowników oddziału górniczych robót przygotowawczych. 42 udało się wydostać z rejonu wstrząsu o własnych siłach, wyjechali na powierzchnię bez żadnych urazów. Z 10 górnikami, którzy przebywali w momencie wstrząsu na przodku, nie ma kontaktu.

Aktualizowane na bieżąco informacje z akcji ratowniczej w KWK "Zofiówka": Kolejny wypadek w górnictwie. Trudna akcja ratownicza w KWK "Zofiówka". Nie ma kontaktu z 10 górnikami na przodku

To druga prowadzona równolegle akcja ratownicza w kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wcześniej, 20 kwietnia, doszło do wybuchów metanu w KWK "Pniówek". Na miejscu zginęło 4 górników, w szpitalu zmarł piąty. Siedmiu górników wciąż jest poszukiwanych.

CZYTAJ TEŻ:

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Z ostatniej chwili2

KWK "Zofiówka". Ratownicy dotarli do czterech górników

KWK Zofiówka

Potwierdzono zgon drugiego górnika z KWK "Zofiówka"

KWK "Zofiówka"

Odnaleziono wszystkich górników z KWK "Zofiówka"

KWK Zofiówka

Ratownicy odnaleźli kolejnego górnika w KWK "Zofiówka"

KWK "Pniówek"

Zmarła szósta ofiara wybuchu metanu w KWK "Pniówek"

KWK Zofiówka

Pierwszy z czterech górników w KWK "Zofiówka" nie żyje

Prezydent Duda w KWK Zofiówka

Prezydent Duda: "Wypadki w 2 kopalniach bez związku ze sobą"