Prowokacyjne zachowanie Lukasa Podolskiego? Piłkarz Górnika udawał kurczaka. Tak pozdrowił kibiców Piasta [WIDEO]

Śląskie derby pomiędzy Górnikiem Zabrze a Piastem Gliwice wzbudziły wiele emocji. Nie tylko tych piłkarskich. Kibice na pewno zapamiętają zachowanie Lukasa Podolskiego. Piłkarz Górnika już po końcowym gwizdku zwrocił się w stronę garstki fanów Piasta i... udawał kurczaka. Wszystko ku uciesze zabrzańskiej Torcidy. Filmik z tego zajścia hula już po mediach społecznościowych.

Podolski udaje kurczaka

Animozje pomiędzy kibicami Górnika Zabrze i Piasta Gliwice to coś, do czego zdążyliśmy już przywyknąć w naszej śląskiej futbolowej rzeczywistości. Tym razem do atmosfery wzajemnej niechęci dołączyli również piłkarze. A konkretnie Lukas Podolski. Napastnik 14-krotnych mistrzów Polski tuż po końcowym gwizdku sobotniego meczu przy Roosevelta podbiegł do garstki kibiców gości i zaczął naśladować... kurczaka. Wywołało to euforię wśród zabrzańskiej Torcidy. Podolski po raz kolejny pokazał, że dobrze czuje kibicowskie emocje, choć można mu też zarzucić niepotrzebną prowokację.

O co chodzi z tym kurczakiem?

Podolski dobrze wiedział co robi, bo kibice Piasta Gliwice od lat nazywani są przez rywali zza miedzy "kurczakami". Miejska legenda głosi, że ten przydomek został im nadany po jednej z kibicowskich ustawek. Fani gliwickiego zespołu mieli w ostatniej chwili stchórzyć i oddalić się z ustalonego wcześniej miejsca bitki.

Zachowanie Lukasa Podolskiego zostało nagrane przez jednego z kibiców. Zobaczcie sami >>> Lukas Podolski udaje kurczaka.

Dodajmy, że Podolski wbił szpilę kibicom Piasta jeszcze przed samym meczem, gdy na swoim Instagramie zamieścił dwa zdjęcia. Jedno przedstawiało stadion Piasta, a drugie... kurnik.

Instagram kontra rzeczywistość. Prezentuje Lukas Podolski
Instagram kontra rzeczywistość. Prezentuje Lukas Podolski

Śląskie derby na remis

Prowokacyjne gesty Podolskiego już są szeroko komentowane w mediach. Na szczęście nie odwracają one całkowicie uwagi od boiskowych wydarzeń, bo na stadionie przy Roosevelta działo się w sobotę bardzo dużo. W tym meczu było wszystko - dramaturgia, piękne bramki i emocje do samego końca. Remis 3:3 został wywalczony przez podopiecznych Bartoscha Gaula dosłownie w ostatnich sekundach spotkania, gdy do siatki trafił Richard Jensen.

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zamierza kupić Górnika Zabrze. „To klub, który ma największy potencjał w Ekstraklasie"

Autor: Arkadiusz Nauka

22/08/2022

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Jestem Niemcem, ale też Polakiem, bo urodziłem się na Górnym Śląski – tłumaczy Lukas Podolski

Autor: Maciej Poloczek

04/04/2022

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski skrytykował Roberta Lewandowskiego. „Powinien szanować fakt, że ma jeszcze rok kontraktu"

Autor: Arkadiusz Nauka

19/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon