Przemysław Koperski: Sprawa Pyrzowic to kara dla województwa za przejście marszałka do opozycji

- Ta sprawa nie jest oczywista. Jeśli mamy tu biznesowo dograne i nagle pojawia się druga opcja w postaci Krakowa, to znaczy, że ktoś zadziałał. To nie jest tak, że w Katowicach nie dopełniono jakichś formalności. Ktoś zadziałał, żeby to połączenie wstrzymać. Złożyłem w tej sprawie interpelację do premiera Morawieckiego - powiedział Przemysła Koperski w „Rozmowie Dnia" Radia Piekary.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Lotnisko w Pyrzowicach jest gotowe do współpracy z Turkish Airlines

Czy zablokowanie lotów do Stambułu z Pyrzowic i przeniesienie umowy z Turkish Airlines na lotnisko w Krakowie to polityczna zemsta partii rządzącej na marszałku i województwie śląskim za polityczny przewrót w sejmiku? Tak twierdzi Przemysław Koperski, poseł Nowej Lewicy z Bielska-Białej i dodaje, że wiele osób z jego otoczenia ma podobne odczucia.

- Ta sprawa nie jest oczywista. Jeśli mamy tu biznesowo dograne i nagle pojawia się druga opcja w postaci Krakowa, to znaczy, że ktoś zadziałał. To nie jest tak, że w Katowicach nie dopełniono jakichś formalności. Ktoś zadziałał, żeby to połączenie wstrzymać. Złożyłem w tej sprawie interpelację do premiera Morawieckiego - oznajmił Koperski w „Rozmowie Dnia" Radia Piekary.

- Ja to odczytuję jako swoistą karę wymierzoną w Katowice i województwo śląskie. To jest pokazanie samorządowi, że jeśli z partii rządzącej przechodzi się do opozycji to mogą być tego typu konsekwencje. Jak zapoznałem się z komunikatem prasowym lotniska międzynarodowego to widać, że tam już wszystko było gotowe. Nagle z dnia na dzień okazuje się, że nie Katowice a Kraków. Przypomnę, że w agendzie były dwa lotniska. Obok Katowic widniała Warszawa. A tu nagle zaskoczenie - loty z Krakowa - powiedział poseł Nowej Lewicy.

Elity polityczne z województwa śląskiego nie podołały?

Prowadzący rozmowę Marcin Zasada zwrócił uwagę na to, że w tej sprawie zawiedli też politycy pochodzący z województwa śląskiego, którzy nie zrobili nic albo prawie nic, żeby umowę dla Pyrzowic uratować.

- Rozpoczęcie rejsów zostało przesunięte na maj w związku z tym jeszcze trochę czasu, żeby tę sprawę wyprostować. Głęboko wierzę w to, że jeżeli premier Morawiecki osobiście angażuje się w to na jakim stadionie mają być rozgrywane mecze piłkarskiej pierwszej ligi, to tym bardziej powinien zainteresować się tym czy z Pyrzowic latają samoloty do Turcji. To jest w interesie województwa śląskiego, to jest w interesie naszych przedsiębiorców - powiedział Przemysław Koperski.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.

Samoloty Wizz Air w Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Wizz Air czeka ponad dwa miesiące na upoważnienie ULC-u na loty Pyrzowice - Erywań

Autor: Michał Wroński

20/03/2023

Turkish Airlines w Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Pyrzowice straciły loty do Stambułu. To z daleka pachnie polityką. Po co nam premier z Katowic?

Autor: Michał Wroński

10/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przemysław Koperski o wcześniejszych wyborach parlamentarnych

500 euro za każdego Ukraińca. Poseł Lewicy: "18 mld z Unii"

Marsz 4 czerwca transparent

"Na twarzach polityków PiS widać było, że marsz się udał"

Jakub chelstowski wrds

Woda droższa o 32 proc.? "Przecież samorządy mogły dopłacać"

Grzegorz Długi

Paweł Kukiz postawił kolejne ultimatum PiS

Poseł Przemysław Koperski Nowa Lewica

„Poprzemy ustawę węglową, jeśli to będzie kompromis"

Michał Pierończyk prezydentem Rudy Śląskiej

Kim jest Michał Pierończyk, nowy prezydent Rudy Śląskiej?

Andrzej Sośnierz

Wcześniejsze wybory? Prawdopodobieństwo jak upadku meteorytu