Raków może stracić gwiazdę. Trafi do Borussii Dortmund?!

Raków Częstochowa stanie się ofiarą własnego sukcesu? Z klubem może pożegnać się jeden z najlepszych zawodników. W grę może wchodzić transfer do Borussii Dortmund.

Fot. Facebook/Raków Częstochowa
Fran tudor rakow

Raków Częstochowa nie słynie ze sprzedawania lekką ręką swoich zawodników, ale czasami pojawiają się oferty, które trudno odrzucić. Dlatego należy poważnie traktować plotki, które dotarły do Polski z Niemiec. A wszystko zaczęło się od informacji opublikowanej przez "Bild".

Popularny niemiecki tabloid ustalił, że Fran Tudor dostał propozycję transferu od jednego z klubów z Bundesligi. Chorwat podobno wyraził zainteresowanie przenosinami do Niemiec. Tajemnicą jednak jest, do którego klubu miałby trafić.

Początkowo plotkowano, że może chodzić o Schalke 04 Gelsenkirchen, Union Berlin lub Werder Brema. Czwartek jednak przynosi nowe doniesienia, które są mocno zaskakujące. Tudor może bowiem zostać zawodnikiem jednego z niemieckich gigantów.

"Der Westen" spekuluje, że gwiazdor Rakowa znalazł się na celowniku Borussii Dortmund. Klub ma problemy na bokach obrony i miałby je rozwiązać 27-latek z Chorwacji. Niebawem z BVB mogą odejść Raphael Guerreiro, Felix Passlack i Thomas Meunier. Dlaczego akurat Tudor miałby interesować dortmundczyków?

"27-latek rozgrywa bardzo dobry sezon w rewelacyjnym mistrzu jesieni Rakowie Częstochowa i byłby tani. Co więcej, załatałby dziurę, którą Borussia Dortmund ma od dłuższego czasu. Wraz z odejściem Achrafa Hakimiego, BVB straciła dużo szybkości na prawej obronie. Tudor jest uważany za najszybszego zawodnika w całej Ekstraklasie. Cena, wydajność i szybkość - Fran Tudor pasuje do Borussii Dortmund, ale też jest jasne, że bez odejścia jednego z obrońców ten transfer jest nierealny" - pisze "Der Westen".

Na razie jeszcze nic nie jest przesądzone, a zainteresowanie ze strony BVB to tylko plotka. Raków może jednak zrobić świetny interes na chorwackim obrońcy. Dwa lata temu sprowadzono go za darmo, a dziś wyceniany jest na 2,5 mln euro.

W tej chwili Fran Tudor normalnie przygotowuje się do rundy wiosennej z częstochowskim klubem. Znalazł się także w kadrze na obóz w Holandii, który odbędzie się w dniach 9-17 grudnia, a jednym z jego elementów będzie sparing z PSV Eindhoven.

Gutkovskis rakow

Może Cię zainteresować:

Raków pokazuje, jak się buduje drużynę. Wyprzedaż? Nie z nimi takie numery

Autor: Robert Czykiel

21/11/2022

Raków Częstochowa wywiesił bilboardy w całym kraju

Może Cię zainteresować:

Raków Częstochowa o doping w europejskich pucharach prosi... kibiców Górnika Zabrze

Autor: Arkadiusz Nauka

05/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon