Red Hot Chili Peppers, Depeche Mode i Beyoncé na Stadionie Śląskim? "Wszystko jest możliwe"

Red Hot Chili Peppers, Depeche Mode i Beyoncé na Stadionie Śląskim? - Wszystko jest możliwe. Problemy Stadionu Narodowego rezonują na bazę wielkich koncertów w Polsce i Stadion Śląski jest oczywiście gotowy. Obecnie trwa tam wymiana oświetlenia na LED-owe, czyli typowo imprezowe - powiedział marszałek Jakub Chełstowski w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

Stadion Śląski

W ubiegłym roku wykryto wadę konstrukcyjną dachu Stadionu Narodowego w Warszawie. Trwają prace nad jej usunięciem, ale nie wiadomo, kiedy się zakończą. Pod znakiem zapytania stoi mecz eliminacji do piłkarskiego EURO 2024 Polska-Albania, który ma odbyć się 27 marca 2023 roku. Na przykładzie Stadion Śląskiego warto przypomnieć, że usuwanie i walka ze skutkami podobnych awarii może zająć miesiące, a nawet lata. Tak było, kiedy pękły tzw. krokodyle mocujące dach Kotła Czarownic.

Red Hot Chili Peppers, Depeche Mode i Beyoncé na Stadionie Śląskim?

Kalendarz Stadionu Narodowego w Warszawie pęka w szwach od dużych wydarzeń sportowych i koncertów światowych gwiazd. Nie wiadomo jednak, czy będą się one mogły odbyć z powodu awarii dachu. Możliwe, że część zostanie przeniesiona na inne obiekty, w tym Stadion Śląski.

- Wszystko jest możliwe. Problemy Stadionu Narodowego rezonują na bazę wielkich koncertów w Polsce i Stadion Śląski jest oczywiście gotowy. Obecnie trwa tam wymiana oświetlenia na LED-owe, czyli typowo imprezowe, co skończy się prawdopodobnie na początku maja, żeby wtedy obiekt zaczął funkcjonować - powiedział marszałek Jakub Chełstowski w poniedziałek, 13 lutego, w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

- Stadion Śląski jest zawsze otwarty na współpracę (…) Chętnie te koncerty i inne wydarzenia przyjmiemy, ale pamiętajmy, że przygotowanie takiego koncertu to około dwa tygodnie na montaż i demontaż, więc musimy patrzeć na harmonogram - podkreślił.

Przyjrzyjmy się więc harmonogramowi imprez. Red Hot Chili Peppers ma zagrać na Stadionie Narodowym 21 sierpnia. Kilka dni później na scenie powinna pojawić się Beyoncé, a następnie Harry Styles. Tych koncertów nie uda się jednak w razie konieczności przenieść na Stadion Śląski, bo tutaj będą odbywały się w tym czasie Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. P!NK również nie pojawi się na Stadionie Śląskim, ponieważ na 16 lipca zaplanowano Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Istnieje natomiast szansa, żeby zorganizować koncerty Depeche Mode, The Weekend oraz Imagine Dragons, które mają odbyć się pomiędzy dwoma dużymi wydarzeniami muzycznymi na Stadionie Śląskim, czyli występem Rammsteina (30 lipca) oraz Sanah (15 sierpnia).

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Obok Stadionu Śląskiego powstanie zadaszone boisko i korty za 23 mln złotych

Autor: Patryk Osadnik

10/02/2023

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Reprezentacja Polski nie zacznie eliminacji do EURO 2024 na Stadionie Śląskim. "Nikt nie podjąłby ryzyka"

Autor: Arkadiusz Nauka

08/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon