Rockowe pożegnanie Romana Rabsztyna. "It's My Life" Bon Jovi muzyczną niespodzianką dla szefa śląskiej policji

Orkiestra Wojewódzka Policji w Katowicach pożegnała swojego szefa utworem "It's My Life" zespołu Bon Jovi. Jak się dowiedzieliśmy, Roman Rabsztyn lubi rockowe brzmienia. Muzyczna niespodzianka dla niego przypadła do gustu również internautom.

Roman Rabsztyn odszedł na emeryturę

W piątek 12 stycznia 2024 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego szefa śląskiego garnizonu nadinsp. Romana Rabsztyna, który odszedł na emeryturę. Z policyjnym mundurem pożegnał się również jego zastępca insp. Marek Nowakowski.

- To, że mogę dzisiaj odejść stąd z podniesioną głową, zawdzięczam Wam. Garnizon śląski skończył rok z rekordowymi sukcesami w wielu kategoriach i jest to przede wszystkim Wasza zasługa. Bez Was ta instytucja nie istnieje. Dziękuję za Waszą heroiczną pracę - mówił do zebranych Roman Rabsztyn.

Rockowe pożegnanie szefa śląskiej policji

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pożegnała nadinsp. Romana Rabsztyna oraz insp. Marka Nowakowskiego muzycznym akcentem. Wybór padł na "It's My Life" zespołu Bon Jovi. Jak mówi w rozmowie z nami kapelmistrz orkiestry asp. szt. Waldemar Kotarski, wybór był nieprzypadkowy, bo były szef śląskiej policji lubi rockowe brzmienia. Z racji, że Roman Rabsztyn służył w policji przez 34 lata utwór "To moje życie" pasował idealnie.

Zespół wystąpił w składzie:

  • wokal i gitara elektryczna - mł. asp. Paweł Smorąg
  • klawisze - st. sierż. Alan Kuc
  • perkusja - st. post. Jakub Ferenc
  • gitara basowa - sierż. szt. Paweł Gębala
  • trąbka - mł. asp. Sławomir Firut
  • puzon - mł. asp. Marcin Starzec
  • saksofon tenorowy - sierż. szt. Sławomir Władyka

Występ zespołu nie był zapowiedziany. Niespodziankę dla odchodzących na emeryturę szefów śląskiego garnizonu udało się dochować w tajemnicy. Wykonanie spodobało się internautom, którzy udostępniają je dalej i gratulują orkiestrze przygotowania takiego miłego gestu.

- Jest pasją w tym co robią, na żywo jeszcze lepiej. Pożegnali swojego przełożonego w swoim stylu. Brawo! - napisał jeden z komentujących.
Slaska policja pozegnanie komendanta rabsztyna 07

Może Cię zainteresować:

Zmiany w śląskiej policji. Na stanowisku komendanta wojewódzkiego nadinsp. Romana Rabsztyna zastąpił inspektor Mariusz Krzystyniak

Autor: Katarzyna Pachelska

13/01/2024

Policjant śląskiej drogówki

Może Cię zainteresować:

Zmniejsza się liczba osób, które straciły życie w wypadkach. Śląska drogówka podsumowała 2023

Autor: Redakcja

08/01/2024

Michał Smolorz

Może Cię zainteresować:

W Katowicach będzie ulica Michała Smolorza. Po apelu ŚLĄZAGA jest wniosek radnych Koalicji Obywatelskiej

Autor: Marcin Zasada

15/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon