Ryanair uruchomi w letnim sezonie 2023 r. połączenia z Pyrzowic do Puli i Warny

Od czerwca 2023 roku z Pyrzowic polecieć będzie można do do Puli w Chorwacji oraz do Warny w Bułgarii. Uruchomienie dwóch nowych połączeń z Katowice Airport zapowiedziała właśnie irlandzka linia Ryanair.

P. Adamczyk / mat. pras. Katowice Airport
Samolot Ryanair

W aktualnie obowiązującym, zimowym rozkładzie lotów Ryanair lata z Pyrzowic na 13 trasach (do Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także do Pafos na Cyprze, Aten, Dublina oraz na norweskie lotnisko Oslo–Gardermoen). Od czerwca 2023 roku, już w letnim rozkładzie lotów, w ofercie tego przewoźnika pojawią się dwa nowe kierunki: chorwacka Pula i bułgarska Warna.

Dwa razy w tygodniu do chorwackiej Puli i bułgarskiej Warny z Pyrzowic

Połączenie do Puli wystartuje w piątek 2 czerwca 2023 r. Kursy z Pyrzowic będą się tam odbywać dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i piątek. Z kolei pierwszy lot do Warny zaplanowano na niedzielę 4 czerwca 2023 r. Trasa ta obsługiwana będzie w każdą środę i niedzielę. Obydwa połączenia mają charakter sezonowy i realizowane będą do końca września 2023 roku.

- Połączenia do Puli i Warny z pewnością spotkają się z bardzo dużym zainteresowaniem, bo bazują na ogromnym wylotowym potencjale regionu. To także niezwykle atrakcyjne trasy z perspektywy samodzielnej organizacji wyjazdów wakacyjnych, a jak wskazują statystyki, bardzo lubimy wypoczywać w Chorwacji i Bułgarii – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które jest właścicielem Katowice Airport.

Ryanair obecny jest w Pyrzowicach od listopada 2007 r., kiedy to linia zainaugurowała połączenie do Dublina. W październiku 2019 r. Ryanair uruchomił w Katowice Airport swoją bazę. W szczycie sezonu „Lato 2022” przewoźnik bazował na pyrzowickim lotnisku siedem Boeingów 737-800NG i zatrudniał ponad 360 osób personelu (pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej).

Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Meksyk, Tajlandia, Kuba, Dominikana. Lotnisko w Pyrzowicach przedstawiło rozkład lotów na sezon zimowy. W ofercie 62 trasy regularne i czarterowe

Autor: Michał Wroński

29/10/2022

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Na lotnisku w Pyrzowicach w tym roku odprawiono już 4 miliony pasażerów

Autor: Michał Wroński

14/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon