Samochody oblepiły alejki Parku Śląskiego. Tłumy przyjechały na otwarcie Planetarium. Piesi i rowerzyści nie wierzą własnym oczom

Dzisiaj, 11 czerwca, jest impreza otwarcia Planetarium Śląskiego. Po południu i wieczorem zaplanowano koncerty i inne atrakcje. Wszystko pięknie, tylko trudno się oprzeć wrażeniu, że władze Parku Śląskiego za bardzo pofolgowały kierowcom, pozwalając im na parkowanie też na alejkach.

To, że w dniu otwarcia Planetarium Śląskiego będą w Parku Śląskim tłumy, można było być pewnym. Dodatkowo dopisała dziś pogoda, więc nawet niezdecydowani zjawili się w naszym śląskim Central Parku.

Więcej o Planetarium: Planetarium Śląskie już po modernizacji. Zajrzeliśmy do środka. To teraz Planetarium - Śląski Park Nauki RECENZJA

Samochody na alejce Parku Śląskiego

Na 11 czerwca dyrekcja Parku Śląskiego zmieniła zasady parkowania w dawnym WPKiW. Wprowadzono możliwość wjazdu i parkowania na płatnych parkingach tylko na podstawie zryczałtowanej opłaty parkingowej w wysokości 20 zł, również dla klientów restauracji w Parku, którzy zwykle mogą walidować bilet parkingowy w restauracji i nie płacić za parkowanie. W sumie wyznaczono kilka parkingów.

Pozwolono też na parkowanie na alei Leśnej, biegnącej w pobliżu Planetarium do stawu Hutnik. To tu samochody są gęsto ustawione jeden za drugim po jednej stronie alei. Jakież jest zdziwienie spacerowiczów czy rowerzystów, którzy nie spodziewają się, że ich ulubiona alejka stanie się szosą obstawioną autami. Rowerzyści wyjeżdżają "na czołówkę" z autami, nie wiedząc, że mogą się tam spodziewać samochodów.

Jakby tego było mało, niektórzy kierowcy parkują gdzie popadnie, rozjeżdżając tereny zielone w Parku. W myśl zasady: ja nie podjadę pod same drzwi, ja?!

Klops z tramwajami do Parku Śląskiego w ten weekend

Zwykle do Parku Śląskiego da się dojechać tramwajem, i to najlepszy sposób transportu. Jednak w ten weekend w katowickim Dębie zaczął się remont torów, i tramwaje od centrum Katowic w stronę Tysiąclecia, Parku Śląskiego i Chorzowa nie jeżdżą przez cały weekend. Linie 0, 23, 43 i 45 nie kursują w ogóle, linie 6 i 19 kursują innymi trasami, jedynie nr 11 dojeżdża tylko od strony Chorzowa do Stadionu Śląskiego. Nikt chyba w Tramwajach Śląskich nie pokojarzył faktów, że w weekend jest tak duża impreza w Parku Śląskim.

Więcej: Zaczyna się remont torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Chorzowskiej w Dębie. Zmiany w kursowaniu tramwajów

Wciąż jednak zostają autobusy, które przecież jeżdżą dookoła parku, i można się nimi dostać i od Chorzowa, i od Katowic oraz Siemianowic.

Planetarium Śląskie

Może Cię zainteresować:

Otwarcie odnowionego Planetarium Śląskiego. Koncerty, seanse i wiele innych atrakcji

Autor: Tomasz Stankiewicz

11/05/2022

Planatarium Śląskie

Może Cię zainteresować:

Otwarcie Planetarium Śląskiego w najbliższy weekend. Jest już cennik biletów

Autor: Maciej Poloczek

07/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon