Sanatorium Narcyz, czyli jedna ze słynnych ustrońskich piramid, już po modernizacji. Jakie zmiany dla pacjentów?

Ustroń to obok Goczałkowic-Zdroju jedno z dwóch oficjalnych uzdrowisk w województwie śląskim. Miejscowość leżąca w sercu Beskidu Śląskiego słynie także ze swoich „piramid”. Jedna z nich, należące do Grupy American Heart of Poland sanatorium Narcyz, przeszła gruntowną modernizację. Czego mogą zatem spodziewać się kuracjusze? Zobaczcie zdjęcia.

Sanatorium Narcyz w Ustroniu po modernizacji

W poniedziałek 25 marca 2024 r. zameldowano pierwszych pacjentów ze skierowaniem na pobyt w ramach NFZ w odnowionym sanatorium Narcyz w Ustroniu. Prace remontowe trwały od lipca 2023 do połowy marca 2024 r. Podmioty zaangażowane w przebudowę to:

  • Projekt Plus Architekci - projektant,
  • G2J Consulting - zarządzający projektem,
  • oraz SPEC BAU Polska - generalny wykonawca.

Narcyz to jeden z kilku budynków sanatoryjnych w uzdrowisku, tzw. ustrońskich piramid, należący do Grupy American Heart of Poland. Wcześniej podobny remont przeprowadzono w sanatorium Równica. Na początku kwietnia właściciel planuje rozpocząć modernizację kolejnego obiektu - sanatorium Kos. (Interesujesz się Śląskiem, Zagłębiem, Beskidami? Zapisz się i bądź na bieżąco: https://www.slazag.pl/newsletter).

- Analizując dane statystyczne, możemy zauważyć, że Uzdrowisko Ustroń utrzymuje średnie obłożenie na poziomie 96% przez cały rok, co świadczy o zapotrzebowaniu na jego usługi. Sanatorium Narcyz jest placówką, do której pacjenci mają dostęp w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.  Istotne jest zrozumienie, że placówki funkcjonujące w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej nie ustępują pod względem jakości lokalizacjom komercyjnym - mówi Adam Szlachta, prezes Grupy American Heart of Poland.
Sanatorium Narcyz po modernizacji
Sanatorium Narcyz po modernizacji

Jakie zmiany dla pacjentów?

Obiekt został wyposażony w nową stolarkę okienną, odnowiono także balkony oraz elewację. Wymieniono wszystkie instalacje oraz zamontowano klimatyzację i nowe systemy przeciwpożarowe. Na każdym piętrze sanatorium znajdują się profesjonalnie wyposażone aneksy kuchenne, zaś główna jadalnia wyróżnia się przestronnością i nowoczesnym wystrojem - jednorazowo może z niej korzystać 120 osób.

Gruntowny remont przeszły 92 pokoje, które wyposażono w nowoczesne meble, sprzęt AGD i pełny węzeł sanitarny. Łącznie pokoje te mogą pomieścić około 200 pacjentów. Nowy system przywoływania personelu ma zwiększyć efektywność komunikacji z pacjentami, a karty kontroli dostępu ułatwić codzienne funkcjonowanie, podnosząc przy tym poziom bezpieczeństwa. Winda usprawni przemieszczenie pomiędzy piętrami.

Co istotne, obiekt został starannie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, oferując siedem specjalnie wyposażonych pokoi oraz platformę dźwigową. Ponadto, rozbudowano zaplecze medyczne o trzy nowoczesne gabinety lekarskie, oraz dyżurkę pielęgniarską.

- Wprowadzone innowacyjne rozwiązania i usprawnienia w Sanatorium Narcyz odpowiadają na potrzeby pacjentów oraz są spójne ze światowymi trendami opieki zdrowotnej - dodaje Adam Szlachta.
Projekt rozbudowy uzdrowiska w Ustroniu

Może Cię zainteresować:

Piramidy w Ustroniu przejdą lifting. Rozbudowę przygotowali Maciej Franta i Robert Konieczny

Autor: Arkadiusz Nauka

10/10/2022

Architekturę dzielnicy leczniczo-rehabilitacyjnej Ustroń Zawodzie zaliczamy do najwybitniejszych w XX-wiecznej Polsce

Może Cię zainteresować:

Piramidy w Ustroniu były pomysłem wielkich architektów wierzących w harmonię geometrii z krajobrazem

Autor: Redakcja

08/06/2023

Jaworze chce odzyskac status uzdrowiska

Może Cię zainteresować:

Nowe uzdrowisko w województwie śląskim? Jaworze chce odzyskać dawny status. Co z odwiertem wód solankowych?

Autor: Szymon Karpe

29/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon