Siedem milionów hrywien w bagażu na lotnisku w Pyrzowicach

Siedem milionów hrywien znaleźli śląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w bagażu kilku obywateli Ukrainy, którzy samolotem z gruzińskiego Kutaisi przylecieli do portu w Pyrzowicach. Tam udali się na przejście zielonym pasem "nic do zgłoszenia".

mat. KAS
7 milionów hrywien

Znaleziona w bagażach czwórki Ukraińców gotówka to, w przeliczeniu na polską walutę, ponad 800 tysięcy złotych. Jej posiadacze tłumaczyli, że pieniądze są przeznaczone na zakup nieruchomości.

Rzecz w tym, że zgodnie z prawem osoba przewożąca kwotę co najmniej 10 tys. euro musi złożyć deklarację tych pieniędzy właściwym organom państwa członkowskiego, przez które wjeżdża do Unii Europejskiej lub z niej wyjeżdża, oraz udostępnić je tym organom do kontroli. A w tym przypadku tego zabrakło. Podróżni, którzy samolotem z gruzińskiego Kutaisi przylecieli do portu w Pyrzowicach udali się na przejście zielonym pasem "nic do zgłoszenia".

Wpadli, gdyż funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze śląskiej KAS skontrolowali ich bagaże. Za brak zgłoszenia przewozu pieniędzy powyżej 10 tys. euro zostali ukarani mandatami na łączną kwotę ponad 62 tys. zł.

Turkish Airlines

Może Cię zainteresować:

Dlaczego LOT bał się Turków w Pyrzowicach? „Bo zaniedbał to lotnisko i nie ma nad nim kontroli"

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Samoloty Wizz Air w Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Wizz Air czeka ponad dwa miesiące na upoważnienie ULC-u na loty Pyrzowice - Erywań

Autor: Michał Wroński

20/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon