Śląscy strażacy mają nowego szefa. Jacek Kleszczewski przeszedł na emeryturę. "Ogromnym zaszczytem było dowodzić tym garnizonem"

Zmiany w śląskiej PSP. Po 27 latach ze służbą pożegnał się dotychczasowy szef śląskich strażaków Jacek Kleszczewski. Dowodzenie komendą wojewódzką objął Wojciech Kruczek.

Zmiany w śląskiej PSP. Dowodzenie objął Wojciech Kruczek

W środę 31 stycznia 2024 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia śląskim garnizonem. Po 27 latach służby, w tym niemal 8 w roli komendanta śląskiej PSP, nadbryg. Jacek Kleszczewski przeszedł na emeryturę.

- Ogromnym zaszczytem było dowodzić tym garnizonem. Dziękuję swoim zastępcom byłym i obecnym, i kadrze za udzielane wsparcie i pomoc. Wszyscy państwo jesteście i będziecie dla mnie bardzo ważni - mówił nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Z dniem 1 lutego 2024 r. obowiązki śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP objął st. bryg. Wojciech Kruczek, dotychczasowy komendant miejski PSP w Rybniku. - Wiem, że będzie pan miał wsparcie w kadrze województwa. Życzę wszystkiego dobrego - zwrócił się do swojego następcy Jacek Kleszczewski.

Jacek Kleszczewski na emeryturze

Jacek Kleszczewski został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta RP. W jego imieniu odznaczenie wręczyli wojewoda śląski Marek Wójcik oraz komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski. Ponadto, dyrektor śląskiego oddziału PCK Bogdan Ogrocki wręczył Jackowi Kleszczewskiemu medal 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, przyznany przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Krajową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK.

- Panie komendancie, bardzo wysoko postawiłeś poprzeczkę, ale ciężką pracą, ciężką służbą sobie na to zapracowałeś. Z przykrością przyjąłem twoją rezygnację. Liczę na to, że jeszcze dla ochrony przeciwpożarowej będziesz działać i mieć okazję wesprzeć ją swoim doświadczeniem - mówił komendant główny PSP Mariusz Feltynowski.

Wojewoda śląski Marek Wójcik podziękował nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu za przeprowadzanie garnizonu przez trudny okres pandemii i kryzysu uchodźczego wywołanego wojną na Ukrainie. W imieniu samorządowców województwa śląskiego podziękowania złożył prezydent Katowic Marcin Krupa, który przekazał Jackowi Kleszczewskiemu pamiątkową szablę.

Kopalnia Krupiński Suszec

Może Cię zainteresować:

„Nierzetelnie i niegospodarnie”. Najwyższa Izba Kontroli ostro o likwidacji KWK „Krupiński”

Autor: Michał Wroński

01/02/2024

Slemien marcin nowak

Może Cię zainteresować:

5 mln zł na sołectwa w województwie śląskim. To rekordowa kwota w ramach Inicjatywy Sołeckiej. Nabór wniosków do 14 lutego

Autor: Redakcja

01/02/2024

Swiadczenie 500 Plus

Może Cię zainteresować:

Od 1 lutego można składać wnioski o 800 Plus na nowy okres świadczeniowy. Przypominamy, jak to zrobić

Autor: Michał Wroński

01/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon