Śląska Bzdura Roku 2023. FEST Festival, który się nie odbył i to w jakim stylu!

Śląska Bzdura Roku 2023. Wśród nominowanych organizatorzy FEST Festivalu, który co prawda w minionym roku się nie odbył, ale za to w jakim stylu! Oficjalnego oświadczenia nie było nawet wtedy, kiedy z Parku Śląskiego wywożono już przenośne toalety.

Patryk Osadnik
FEST Festival

Śląska Bzdura Roku 2023. Wielki plebiscyt ŚLĄZAG-a, w którym wybierzemy najbardziej kuriozalne wypowiedzi i decyzje, jakie zapewniały nam tzw. oczu kąpiel przez ostatnich dwanaście miesięcy. Pamiętacie jak lata temu premier Waldemar Pawlak przekonywał mieszkańców bytomskiego Karbia, że tam da się żyć, a jak się nie da, to można do niego dzwonić (nawet zostawił numer telefonu)? Jak prezydent Andrzej Duda zapowiadał, że węgiel będziemy fedrować ze 200 lat? Jak pewien duński urbanista przekonywał nas, że Katowice to dno piekła, za to Dąbrowa Górnicza to druga Kopenhaga? Jak prezydent Siemianowic Śląskich kropidłem odganiał koronawirusa? Z takiej bajki to będą rzeczy. Takie klejnoty nie mogą zostać zapomniane.

Przypominamy, również z Państwa udziałem (komentujcie i proponujcie!), co i kto zasługuje na udział w tym wartościowym plebiscycie. Zwycięską bzdurę obiecujemy – i to również z Państwa udziałem – wyłonić już na początku stycznia przyszłego roku. Generalnie, im gorzej, tym lepiej (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newsletter).

FEST Festival, który się nie odbył

Kolejna nominacja do Śląskiej Bzdury Roku 2023 trafia do organizatorów FEST Festivalu. Za to, w jakim stylu został odwołany.

Kilka dni przed planowanym rozpoczęciem FEST-a informowaliśmy, że wycofała się agencja ochrony, która miała zabezpieczyć imprezę. Potrzebne było spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta i Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, aby ustalić, czy zgoda na organizację imprezy masowej zostanie utrzymana.

Organizatorzy niemal do samego końca utrzymywali, że festiwal się odbędzie. Nie wydali żadnego oficjalnego komunikatu nawet wtedy, kiedy pisaliśmy, że podwykonawcy zaczęli już zwijać główną scenę i… przenośne toalety, a portale internetowe wstrzymały sprzedaż biletów. Z kolei do redakcji ŚLĄZAG-a zaczęły spływać informacje tym, że do domknięcia budżetu brakuje co najmniej kilku milionów złotych.

Ostatecznie – po dobie milczenia – informacja o odwołaniu FEST Festivalu pojawiła się w mediach społecznościowych organizatora, a po kilku minutach zniknęła, aby pojawić się ponownie o godz. 21.37. Good job!

Julia kloc wyzszy poziom

Może Cię zainteresować:

Śląska Bzdura Roku 2023. PiS wprowadziło mieszkańców Śląska na wyższy etap cywilizacji

Autor: Patryk Osadnik

05/12/2023

Bronislaw komorowski slazag marcin zasada

Może Cię zainteresować:

Bronisław Komorowski twierdzi, że język śląski nie istnieje i został na Śląsku "wylansowany". Śląska Bzdura Roku 2023

Autor: Marcin Zasada

28/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon