Śląska Bzdura Roku 2023. PiS wprowadziło mieszkańców Śląska na wyższy etap cywilizacji

Polityka społeczna Prawa i Sprawiedliwości jest polityką, która wprowadziła mieszkańców Śląska na wyższy etap cywilizacji – napisała Julia Kloc-Kondracka, radna Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Śląskiego, nominowana do Śląskiej Bzdury Roku 2023.

Julia kloc wyzszy poziom

Śląska Bzdura Roku 2023. Wielki plebiscyt ŚLĄZAG-a, w którym wybierzemy najbardziej kuriozalne wypowiedzi i decyzje, jakie zapewniały nam tzw. oczu kąpiel przez ostatnich jedenaście miesięcy. Pamiętacie jak lata temu premier Waldemar Pawlak przekonywał mieszkańców bytomskiego Karbia, że tam da się żyć, a jak się nie da, to można do niego dzwonić (nawet zostawił numer telefonu)? Jak prezydent Andrzej Duda zapowiadał, że węgiel będziemy fedrować ze 200 lat? Jak pewien duński urbanista przekonywał nas, że Katowice to dno piekła, za to Dąbrowa Górnicza to druga Kopenhaga? Jak prezydent Siemianowic Śląskich kropidłem odganiał koronawirusa? Z takiej bajki to będą rzeczy. Takie klejnoty nie mogą zostać zapomniane.

W ostatnich tygodniach tego roku przypominać będziemy, również z Państwa udziałem (komentujcie i proponujcie!), co i kto zasługuje na udział w tym wartościowym plebiscycie. Zwycięską bzdurę obiecujemy – i to również z Państwa udziałem – wyłonić już na początku stycznia przyszłego roku. Generalnie, im gorzej, tym lepiej.

Wyższy etap cywilizacji

Konkurs na Śląską Bzdurę Roku 2023 powoli się rozkręca. Dziś przedstawiamy kolejną nominację. To Julia Kloc-Kondracka – radna Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Śląskiego, która niedawno starała się o miejsce w Sejmie RP. Podczas kampanii na Facebooka, który jest kopalnią motywacyjnych cytatów (czytając go aż chce się wydłubać ocz… żyć!), napisała: „Polityka społeczna Prawa i Sprawiedliwości jest polityką, która wprowadziła mieszkańców Śląska na wyższy etap cywilizacji”.

Trudno stwierdzić, co Julia Kloc-Kondracka miała na myśli, ale trzeba przyznać, że to odważna teza. W końcu Górny Śląsk kilka razy zapisał się na kartach historii jako region, gdzie cywilizacja rozwijała się całkiem nieźle. Weźmy dwa jaskrawe przykłady. Tarnowskie Góry w 1787 roku były pierwszym miastem na kontynencie Europejskim, do którego trafiła maszyna parowa, która zrewolucjonizowała przemysł. Z kolei w 1931 roku 71 proc. Górnego Śląska miało połączenie z siecią wodociągową. W Polsce ten współczynnik wynosił niespełna 16 proc.

Jak osiem lat rządów wieńczy na Górnym Śląsku Prawo i Sprawiedliwość? Zapaścią w Polskiej Grupie Górniczej, której grozi bankructwo (potrzeba co najmniej pięciu miliardów złotych), marginalizacją Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach oraz niezrealizowanym „Programem dla Śląska”. Brawa!

Robert rabus in vitro

Może Cię zainteresować:

Śląska Bzdura Roku 2023. Bytomski radny Robert Rabus o leczeniu niepłodności: „Wystarczy przemodlić sytuację"

Autor: Patryk Osadnik

30/11/2023

Dom Tekstylny Weichmanna w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Marcin Zasada: Polityka PiS wprowadziła Ślązaków na wyższy etap cywilizacyjny. Czy istnieje okrutniejsza ironia?

Autor: Marcin Zasada

11/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon