Śląska Bzdura Roku 2023. Bytomski radny Robert Rabus o leczeniu niepłodności: „Wystarczy przemodlić sytuację"

Apeluję tutaj też do tych, którzy uznają się, uważają się za katolików, żeby nie głosowali za tym programem. Tutaj dochodzi do pewnej sprzeczności. Raz jeszcze mówię, współczuję, naprawdę współczuję tym rodzinom. Sam miałem w rodzinie przypadek, że nie mogli zajść w ciążę i od razu: „in vitro, in vitro”. A wystarczyło przemodlenie sytuacji, znalezienie odpowiedniego lekarza i dzisiaj mają dwójkę cudownych dzieci – powiedział Robert Rabus, nominowany do Śląskiej Bzdury Roku 2023.

Robert rabus in vitro

Śląska Bzdura Roku. Otwieramy wielki plebiscyt, w którym wybierzemy najbardziej kuriozalne wypowiedzi i decyzje, jakie zapewniały nam tzw. oczu kąpiel przez ostatnich 11 miesięcy. Pamiętacie jak lata temu premier Waldemar Pawlak przekonywał mieszkańców bytomskiego Karbia, że tam da się żyć, a jak się nie da, to można do niego dzwonić (nawet zostawił numer telefonu)? Jak prezydent Andrzej Duda zapowiadał, że węgiel będziemy fedrować ze 200 lat? Jak pewien duński urbanista przekonywał nas, że Katowice to dno piekła, za to Dąbrowa Górnicza to druga Kopenhaga? Jak prezydent Siemianowic Śląskich kropidłem odganiał koronawirusa? Z takiej bajki to będą rzeczy. Takie klejnoty nie mogą zostać zapomniane.

W ostatnich tygodniach tego roku przypominać będziemy, również z Państwa udziałem (komentujcie i proponujcie!), co i kto zasługuje na udział w tym wartościowym plebiscycie. Zwycięską bzdurę obiecujemy - i to również z Państwa udziałem - wyłonić już na początku stycznia przyszłego roku. Generalnie, im gorzej, tym lepiej.

Robert Rabus o leczeniu niepłodności: „Wystarczyło przemodlenie sytuacji”

Dziś ujawniamy pierwszą nominację do Śląskiej Bzdury Roku 2023. Jej akuszerem jest radny Robert Rabus (Bytomska Inicjatywa Społeczna) z Bytomia, za swoją wypowiedź podczas sesji rady miejskiej, kiedy dyskutowano nad przyjęciem lokalnego programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro (Interesujesz się wiadomościami ze Śląska i z Zagłębia? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).

Apeluję tutaj też do tych, którzy uznają się, uważają się za katolików, żeby nie głosowali za tym programem. Tutaj dochodzi do pewnej sprzeczności. Raz jeszcze mówię, współczuję, naprawdę współczuję tym rodzinom. Sam miałem w rodzinie przypadek, że nie mogli zajść w ciążę i od razu: in vitro, in vitro. A wystarczyło przemodlenie sytuacji, znalezienie odpowiedniego lekarza i dzisiaj mają dwójkę cudownych dzieci – powiedział Robert Rabus.

Podsumowując: nie masz dziecka, wystarczy przemodlić. Co to w ogóle znaczy: "przemodlić"? Tak modlić, by wymodlić, ale - na wszelki wypadek - jeszcze przemodlić? Tak na maksa?

Apel nie pomógł - uchwałę o dofinansowaniu leczenia niepłodności metodą in vitro przyjęto (15 głosów „za”, 8 „przeciw” i 1 „wstrzymujący się”). Być może następnym razem należy bardziej przemodlić sytuację i to wystarczy, aby przemówić pozostałym radnym „do rozsądku”.

Kapituła miała twardy orzech do zgryzienia, bowiem niemal pewne było to, że Robert Rabus zostanie nominowany do Śląskiej Bzdury Roku 2023, ale do końca trwały zażarte dyskusje, którą jego wypowiedź wybrać. Na przykład 23 października radny złożył projekt uchwały „w sprawie obrony suwerenności Polski i Polaków przed planowaną dyktaturą Światowej Organizacji Zdrowia”. Treść krótka i absurdalna. Poniżej lista 50 organizacji, które poparły sprzeciw, a wśród nich m.in. Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna, Polska Jest Jedna (Panem Jest Jezus) oraz PIAST – Jedność Myśli Europejskich Narodów i Świata. Chcielibyśmy napisać coś więcej, ale nie można robić żartu z żartu, bo wtedy przestaje śmieszyć.

Wyremontowany familok 04

Może Cię zainteresować:

Śląskie Słowo Roku 2023. Na dobry początek naszego plebiscytu trzy propozycje od redakcji ŚLĄZAGA

Autor: Katarzyna Pachelska

26/11/2023

Sylwestrowa moc przebojow

Może Cię zainteresować:

Sylwester Stadionu Śląskiego ma kosztować kilka milionów. Na scenie kilkanaście gwiazd

Autor: Patryk Osadnik

29/11/2023

Katowice Kraków Tablica na stacji Trzebinia

Może Cię zainteresować:

GUS pokazał, dokąd się wyprowadzamy. Małopolska korzysta na migracji z województwa śląskiego

Autor: Michał Wroński

29/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon