Śląska dziennikarka Anna Dudzińska napisała książkę o Dubaju. Katowicka premiera 27 września w Teatrze Korez w Katowicach

Betonowy raj zbudowany za petrodolary na pustyni, destynacja ekskluzywnych wakacji - tak widzimy Dubaj. Anna Dudzińska, śląska dziennikarka i reportażystka Radia 357, mieszkała w nim przez cztery lat. Właśnie ukazała się jej książka "Dubaj. Miasto innych ludzi". Spotkanie z autorką odbędzie się we wtorek 27 września w Katowicach.

Materiały prasowe
Anna Dudzińska, książka Dubaj

- Dubaj zapadł na dwie narracje: przyciąga tych którzy kochają ale równie mocno kokietuje tych, którzy nienawidzą - mówi Anna Dudzińska, autorka książki reporterskiej "Dubaj. Miasto innych ludzi". - Spędziłam tam cztery lata i miałam wystarczająco dużo czasu by nie zachwycać się za szybko. Ale też wystarczająco dużo, by wsłuchać się w pustynne dźwięki, połazić po nieznanych ulicach i posłuchać opowieści ludzi, dla których Emiraty stały się ważnym miejscem na ziemi. I oczywiście: bez moich bohaterów nie byłoby nic! - dodaje Dudzińska.

Książka śląskiej reportażystki o Dubaju - współczesnej Wieży Babel

Gdy wyjechała z rodziną do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie jej mąż dostał kontrakt, pracowała w Polskim Radiu Katowice. Obecnie jest dziennikarką Radia 357, udziela się też w Raporcie o stanie świata Dariusza Rosiaka.

Książka "Dubaj. Miasto innych ludzi" ukazała się 24 sierpnia 2022 r. nakładem Wydawnictwa Marginesy. Oficyna tak pisze o tym wydawnictwie: "Anna Dudzińska ze zrozumieniem i z czułością przygląda się ludziom, którzy wybudowali tę wyrastającą na pustyni wieżę Babel. Są wśród nich imigranci zarobkowi i bogaci ekspaci. To tutaj mieszają się języki, kultury, religie i systemy wartości. Emiraty to być może jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie takie współistnienie jest możliwe. Wszystko dzięki pieniądzom i na ściśle określonych zasadach".

Spotkania z Anną Dudzińską

W najbliższy wtorek, 27 września 2022 r. w Teatrze Korez w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 2) odbędzie się spotkanie z Anną Dudzińską, poświęcone "Dubajowi". Początek o godz. 19.00. Poprowadzi je Zbigniew Rokita, również reportażysta, laureat podwójnej nagrody Nike za "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku". Wstęp na to spotkanie jest wolny.

Gdyby ktoś nie mógł uczestniczyć w korezowym spotkaniu, kolejna możliwość jest już 4 października o godz. 17.00. Spotkanie z Anną Dudzińską odbędzie się Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach Załężu (ul. Gliwicka 93) w ramach "Miesiąca z reportażem". Wstęp również wolny.

Zbigniew Rokita

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Śląska historia jest bluźniercza. W przeciwieństwie do Krakowa, drze się na cały głos

Autor: Marcin Zasada

29/04/2022

Weltmajstry

Może Cię zainteresować:

Weltmajstry na boisku, a w barze - trójka kibiców i barmanka. Premiera nowej sztuki Zbigniewa Rokity

Autor: Katarzyna Pachelska

27/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Eryk Lubos zagra główną rolę w filmie Tata

Premiera filmu "Tata" z Erykiem Lubosem już w lutym

UTW z Tarnowskich Gór na nowej scenie

Tarnogórskie seniorki podbiły kolejną scenę

Radio Katowice

Audycja mniejszości niemieckiej ma swoje miejsce na antenie

Ewa Farna jpg

Kulturalny i rozrywkowy ŚLĄZAG na weekend 30.09-2.10

Mural Jana Kiepury

W Sosnowcu oglądać można dwa ważne dla miasta murale