Śląska dziennikarka Anna Dudzińska napisała książkę o Dubaju. Katowicka premiera 27 września w Teatrze Korez w Katowicach

Betonowy raj zbudowany za petrodolary na pustyni, destynacja ekskluzywnych wakacji - tak widzimy Dubaj. Anna Dudzińska, śląska dziennikarka i reportażystka Radia 357, mieszkała w nim przez cztery lat. Właśnie ukazała się jej książka "Dubaj. Miasto innych ludzi". Spotkanie z autorką odbędzie się we wtorek 27 września w Katowicach.

Materiały prasowe
Anna Dudzińska, książka Dubaj

- Dubaj zapadł na dwie narracje: przyciąga tych którzy kochają ale równie mocno kokietuje tych, którzy nienawidzą - mówi Anna Dudzińska, autorka książki reporterskiej "Dubaj. Miasto innych ludzi". - Spędziłam tam cztery lata i miałam wystarczająco dużo czasu by nie zachwycać się za szybko. Ale też wystarczająco dużo, by wsłuchać się w pustynne dźwięki, połazić po nieznanych ulicach i posłuchać opowieści ludzi, dla których Emiraty stały się ważnym miejscem na ziemi. I oczywiście: bez moich bohaterów nie byłoby nic! - dodaje Dudzińska.

Książka śląskiej reportażystki o Dubaju - współczesnej Wieży Babel

Gdy wyjechała z rodziną do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie jej mąż dostał kontrakt, pracowała w Polskim Radiu Katowice. Obecnie jest dziennikarką Radia 357, udziela się też w Raporcie o stanie świata Dariusza Rosiaka.

Książka "Dubaj. Miasto innych ludzi" ukazała się 24 sierpnia 2022 r. nakładem Wydawnictwa Marginesy. Oficyna tak pisze o tym wydawnictwie: "Anna Dudzińska ze zrozumieniem i z czułością przygląda się ludziom, którzy wybudowali tę wyrastającą na pustyni wieżę Babel. Są wśród nich imigranci zarobkowi i bogaci ekspaci. To tutaj mieszają się języki, kultury, religie i systemy wartości. Emiraty to być może jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie takie współistnienie jest możliwe. Wszystko dzięki pieniądzom i na ściśle określonych zasadach".

Spotkania z Anną Dudzińską

W najbliższy wtorek, 27 września 2022 r. w Teatrze Korez w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 2) odbędzie się spotkanie z Anną Dudzińską, poświęcone "Dubajowi". Początek o godz. 19.00. Poprowadzi je Zbigniew Rokita, również reportażysta, laureat podwójnej nagrody Nike za "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku". Wstęp na to spotkanie jest wolny.

Gdyby ktoś nie mógł uczestniczyć w korezowym spotkaniu, kolejna możliwość jest już 4 października o godz. 17.00. Spotkanie z Anną Dudzińską odbędzie się Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach Załężu (ul. Gliwicka 93) w ramach "Miesiąca z reportażem". Wstęp również wolny.

Zbigniew Rokita

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Śląska historia jest bluźniercza. W przeciwieństwie do Krakowa, drze się na cały głos

Autor: Marcin Zasada

29/04/2022

Weltmajstry

Może Cię zainteresować:

Weltmajstry na boisku, a w barze - trójka kibiców i barmanka. Premiera nowej sztuki Zbigniewa Rokity

Autor: Katarzyna Pachelska

27/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zabrze

W Zabrzu będą kręcić film. Rozpoczął się casting

Chrzest książki

Chrzest śląskiej wersji książki "Kajś" Zbigniewa Rokity

Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali

Festiwal Filmów Amatorskich powrócił do Bierunia

Pracowity sezon Teatru Zagłębia

Teatr Zagłębia zakończył swój owocny sezon

Kleszcz w Piekarach

Kleszcz wystąpi w Spółdzielczym Domu Kultury

Bazylika piekarska

Procesja Bożego Ciała w Piekarach Śląskich

Festiwal muzyki ska w Sosnowcu

Pierwsze edycja Sosno Ska Party 11 czerwca