Śląski aktor Dariusz Chojnacki zagrał jedną z głównych ról w polskim filmie akcji "Dzień Matki". Premiera 24 maja na Netfliksie

W środę 23 maja 2023 r. na Netfliksie ma premierę nowy polski film akcji "Dzień Matki. W obrazie twórcy m.in. "Najmro" główną rolę gra Agnieszka Grochowska. U jej boku zobaczymy Dariusza Chojnackiego, śląskiego (z Zabrza rodem) aktora, który na co dzień gra w Teatrze Śląskim w Katowicach.

"Dzień Matki" ma premierę na Netfliksie dwa dni przed właściwym Dniem Matki, czyli 24 maja. To polska odpowiedź na film "Matka" z Jennifer Lopez w tytułowej roli. Nasza matka to Agnieszka Grochowska, aktorka dla której jest to pierwsze spotkanie z kinem akcji i pierwsza główna rola w takim obrazie.

Grochowska gra byłą agentkę Ninę, która zrobi wszystko, by jej porwany syn wrócił bezpiecznie do domu. Nie jej domu, bo sama oddała dziecko na wychowanie innym osobom zaraz po jego narodzinach.

U boku Agnieszki Grochowskiej w "Dniu Matki" gra śląski aktor Dariusz Chojnacki, rocznik 1981, na co dzień występujący na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach (m.in. w nowym spektaklu "Przełamując fale", ale też w "Piątej stronie świata"), ale też Teatru Korez ("Weltmajstry"). Chojnacki nie odmawia też branży filmowej, zagrał m.in. w filmach "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Szczęście świata", "Kiedy ranne wstają zorze", "Żeby nie było śladów", "Strzępy". Widzieliśmy go też w serialach "Rojst'97", "25 lat niewinności", "Król".

- Nie mogę za dużo zdradzać o mojej roli, bo jest z nią związany pewien "twist" akcji. Nie chcę spojlerować - mówi w rozmowie ze ŚLĄZAGIEM Dariusz Chojnacki. - Mogę ujawnić, że gram przyjaciela głównej bohaterki, również byłego agenta, ale takiego, który raczej siedział za biurkiem niż był wcieleniem Jamesa Bonda. No, taki fajtłapa trochę z niego - śmieje się aktor.

Chojnacki przyznaje, że ma dużo satysfakcji z pracy na planie, choć zadania aktorskie były trudne, bo i film akcji rządzi się swoimi prawami. - Co prawda nie miałem tylu scen akcji co Agnieszka Grochowska, ale wziąłem udział m.in. w scenie wypadku samochodowego - dodaje.

Choć "Dzień Matki" to film gatunkowy, to - jak mówi śląski aktor - nie brakuje w nim też dylematów psychologicznych. - Mój bohater ma córkę, która nie mieszka z nim. Pragnie kontaktu z nią - wyjaśnia.

Film wyreżyserował Mateusz Rakowicz, który ma na koncie inny film akcji - "Najmro". Rakowicz, razem z Łukaszem M. Maciejewskim, jest również twórcą scenariusza. Na ekranie, oprócz Grochowskiej i Chojnackiego, zobaczymy też Adriana Deliktę, Paulinę Chruściel, Pawła Koślika, Arkadiusza Brykalskiego, Jowitę Budnik.

Przelamujac fale Przemysław Jendroska teatr slaski 2

Może Cię zainteresować:

Laboratorium miłości, związków i relacji. Sceniczna wersja "Przełamując fale" na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

19/04/2023

Nikaj na deskach Teatru Zagłębia

Może Cię zainteresować:

„Weltmajster" Zbigniewa Rokity już latem na deskach Teatru Korez. W obsadzie Barbara Lubos, Mirosław Neinert i Dariusz Chojnacki. Śląski dream team

Autor: Arkadiusz Nauka

15/04/2022

Robert Talarczyk na tle kopalni "Wujek"

Może Cię zainteresować:

Robert Talarczyk o wynikach spisu: "Co mnie obchodzi, kto i jak liczy. Bycie Ślązakiem jest za**biste i już"

Autor: Redakcja

12/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon