Śląski minister Michał Wójcik marnuje swój głos w Sejmie. Posłuchajcie jak śpiewa świąteczne klasyki

Michała Wójcika znamy z różnych politycznych przedsięwzięć, o których nie czas i miejsce się teraz rozpisywać. Ale kto wiedział, że śląski poseł Solidarnej Polski ma głos i muzyczny gust wart naprawdę życzliwej uwagi? Wójcik nagrał świąteczną playlistę z klasykami Chrisa Rea, Elvisa Presleya czy Binga Crosby'ego. I? No, nie da się ukryć, jest zaskoczenie.

Patryk Osadnik
Michał Wójcik
Świąteczna playlista? Są utwory, które nigdy z niej nie znikną. Jak Chris Rea i jego "Driving Home For Christmas". Lekko zachrypnięty wokal, tekst o tym, co każdy kiedyś przeżywał, stojąc w korkach w drodze do domu... Rea napisał ten utwór bodaj pod koniec lat 70., gdy sunął w śniegu do rodzinnego Middlesbrough. Sam mówił o nim, że to taka "kolęda drogi" ("car version of a carol"). I teraz wracamy do Michała Wójcika. Były wiceminister sprawiedliwości, obecnie minister w kancelarii premiera, nagrał własną wersję "Driving Home For Christmas". I co?

Jest odrobina oryginalnej chrypki, jest niezły angielski, jest solidny wokal. Naprawdę, da się słuchać. Powiemy więcej: słuchając jak Wójcik śpiewa świąteczne klasyki, można dojść do wniosku, że... marnuje swój głos w Sejmie. Składanka opublikowana przez niego wczoraj w serwisie YouTube zawiera też inne evergreeny: "White Christmas" Binga Crosby'ego, „It's the Most Wonderful Time of the Year” Michaela Bubble oraz, przede wszystkim, "Blue Christmas" oraz "If Every Day Was Like Christmas", które znamy i kojarzymy z Elvisem Presleyem.

To zresztą osobny temat, bo imitować głos Elvisa, każdy próbował, zwłaszcza pod prysznicem. Ale chcieć, a móc to dwie różne kwestie. Wójcik jako Elvis? Posłuchajcie sami. Ktoś przebije?
Michał Kaczmarczyk na Antarktydzie

Może Cię zainteresować:

Michał Kaczmarczyk, kucharz z Rudy Śląskiej wspomina wigilie spędzone na stacji antarktycznej. „Zaserwowałem Amerykanom makówki i zupę z głów karpia"

Autor: Michał Wroński

23/12/2022

Remigiusz Rączka2

Może Cię zainteresować:

Remigiusz Rączka: Nie ma w Polsce tak bogatej kuchni regionalnej jak śląska. Tylko nie chodźmy na skróty

Autor: Marcin Zasada

23/12/2022

Karp jest z nami już od setek lat. Nie pojawił się na stołach dopiero za PRL-u

Może Cię zainteresować:

Karp na Wigilię: ryba, którą wprowadzili komuniści? Na Śląsku się przyjęło, a śledzie poszły w odstawkę

Autor: Tomasz Borówka

23/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon