ŚLĄZAG na zdrowie. Fizjoterapeutka Urszula Kwiatkowska wyjaśnia, czym jest wczesna interwencja u dzieci do 5. roku życia

Urszula Kwiatowska, fizjoterapeutka z chorzowskiego Instytutu Rozwoju Dziecka Tervita., certyfikowany terapeuta NDT Bobath oraz Bobath Baby wyjaśnia, czym jest terapia neuro-rozwojowa małych dzieci, w tym niemowląt. Na czym polega tak zwana "wczesna interwencja", która ma za zadanie zapobiec opóźnieniu neuro-rozwojowemu dziecka.

Kiedy warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty dziecięcego? Dlaczego, jeśli coś nas niepokoi w zachowaniu niemowlaka, tak ważna jest wczesna diagnoza. Czym jest "wczesna interwencja" i jak może zadziałać na dziecko? Posłuchajcie, jak te sprawy wyjaśnia Urszula Kwiatkowska z z chorzowskiego Instytutu Rozwoju Dziecka Tervita.

Urszula Kwiatkowska jest fizjoterapeutką, NDT Bobath. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie z fizjoterapii na AWF w Katowicach, jak również studia podyplomowe "Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego". Jest certyfikowanym terapeutą NDT Bobath oraz Bobath Baby.

- Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Zaczynałam pracę od dzieci starszych, a obecnie zajmuję się głównie terapią niemowląt. Nadal poszerzam swoją wiedzę i doskonalę się na kursach i warsztatach aby prowadzona przeze mnie terapia była jak najbardziej efektywna - mówi Urszula.
ŚLĄZAG na zdrowie 1920x1080 kopia

Może Cię zainteresować:

ŚLĄZAG na zdrowie. Logopeda Bożena Mikłasz-Sendecka o problemach z wędzidełkiem u dzieci

Autor: Katarzyna Pachelska

29/05/2023

ŚLĄZAG na zdrowie 1920x1080 kopia 3

Może Cię zainteresować:

ŚLĄZAG na zdrowie. Psycholog dziecięca i psychoterapeuta Agnieszka Rak wyjaśnia kiedy należy się udać z dzieckiem do psychologa

Autor: Katarzyna Pachelska

12/06/2023

Otyle dziecko zdjecie stockowe

Może Cię zainteresować:

ŚLĄZAG na zdrowie. Dietetyczka Martyna Zwierzak-Powroźnik o otyłości dziecięcej

Autor: Katarzyna Pachelska

01/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon