„Sorry, taki mamy klimat”. Elżbieta Bieńkowska wróci do rządu Donalda Tuska?

Elżbieta Bieńkowska zasłynęła słowami: – Sorry, taki mamy klimat. – W ten sposób skomentowała kolejowy paraliż, spowodowany mrozami w styczniu 2014 roku. Jak donosi Andrzej Stankiewicz (Onet), polityczka może wrócić do rządu tzw. opozycji.

Fot. Parlament Europejski
Elżbieta Bieńkowska

Andrzej Stankiewicz (Onet) donosi, że Elżbieta Bieńkowska jest jedną z osób, które dostały propozycje powrotu do rządu, który ma zamiar utworzyć tzw. opozycja – Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica.

Polityczka za czasów Platformy Obywatelskiej stała w przeszłości na czele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Była także wiceprezeską Rady Ministrów. W latach 2014-2019 odpowiadała w Unii Europejskiej za rynek wewnętrzny i usług (Interesujesz się śląsko-zagłębiowską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newslett...).

Elżbieta Bieńkowska: Sorry, taki mamy klimat

Elżbieta Bieńkowska zasłynęła słowami: – Sorry, taki mamy klimat. – W ten sposób skomentowała na antenie TVN24 kolejowy paraliż, spowodowany mrozami w styczniu 2014 roku.

Opinia publiczna odebrała to jako wyraz arogancji. Poparcie dla Platformy Obywatelskiej spadło wówczas w sondażach o około 4 pkt. proc. Słuchacze Programu III Polskiego Radia nagrodzili ją za tę wypowiedź Srebrnymi Ustami (Interesujesz się śląsko-zagłębiowską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newslett...).

W rzeczywistości Elżbieta Bieńkowska powiedziała: – Pasażerom to można tylko powiedzieć jakby: sorry, mamy taki klimat, no niestety. – Na nic zdały się dalsze tłumaczenia, że PKP robi, co może, a do celu nie dotarły tylko dwa z około czterech tysięcy pociągów, które wyjechały na tory. Nieznacznie sparafrazowana wypowiedź stała się obiektem memów oraz żartów, wchodząc na stałe do języka potocznego.

Mapa politycznych wplywow gzm 2

Może Cię zainteresować:

Gdzie u nas rodzą się i dojrzewają polityczne elity? W Metropolii rządzą Gliwice i Sosnowiec

Autor: Patryk Osadnik

25/10/2023

Lotnisko w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach: rośnie ruch, rosną także wydatki na kolejne inwestycje. Kiedy powstanie nowy terminal?

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon