„Sport” ma nowego właściciela. Tytuł przetrwa, ale tylko w formie cyfrowej. Wydania są już dostępne w aplikacji

Katowicki „Sport” przetrwa, choć już nie w formie papierowej – jego nowym właścicielem została firma Edicom. Tytuł będzie dostępny wyłącznie w formie cyfrowej, w aplikacji.

App Store
Sport w aplikacji

Przypomnijmy, że dotychczasowy wydawca „Sportu”, spółka Gremi Media, podjął niedawno decyzję o zamknięciu tytułu. – Gremi Media SA, w odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek medialny oraz w ramach inwestycji w strategiczne inicjatywy wprowadza zmiany w swoim portfolio wydawniczym. Z końcem listopada Spółka zakończy wydawanie lokalnego dziennika „Sport” z siedzibą w Katowicach. Decyzja ta jest wynikiem dokładnych analiz rentowności i oceny kierunku rozwoju Gremi Media – można było przeczytać w oficjalnym oświadczeniu spółki, która wydawała „Sport” od stycznia 2021 roku.

Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i, jak zapowiedziano, ostatnie wydanie papierowe „Sportu” ukaże się w czwartek, 30 listopada. To miał być koniec tytułu, który ukazywał się od 1945 roku. – Każdy w redakcji uruchomił swoje kontakty. Szukamy wsparcia – mówił na początku listopada Andrzej Wasik, redaktor naczelny „Sportu”. Okazało się, że tytuł przetrwa, choć już nie w formie papierowej – czwartkowe wydanie rzeczywiście będzie ostatnim, ale od piątku, 1 grudnia, „Sport” będzie można czytać nadal – w formie cyfrowej, w aplikacji. Stało się to możliwe dzięki sfinalizowaniu umowy zawartej przez dotychczasowego właściciela „Sportu” – Gremi Media z nowym, którym została spółka Edicom.

„Sport to zdrowie”

Firma Edicom Mobile Development powstała w 2008 roku i wydała już kilka mobilnych aplikacji. W Google Play i App Store jest już dostępna aplikacja „Sportu”. Można w niej znaleźć codzienne wydania gazety. – Czytaj dziennik „Sport” na smartfonie! Zeskakuj kod QR aparatem w Twoim smartfonie – taki anons można czytać od poniedziałku, 27 listopada, w papierowych wydaniach.

„Sport – dziennik o tematyce sportowej ukazujący się od 1945 roku. W wydaniu papierowym ukazywał się od poniedziałku do piątku na terenie województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i opolskiego. Dziennikarze „Sportu” są obecni na najważniejszych światowych imprezach sportowych. Dziennik to informacja, Redakcja to doświadczenie, Sport to zdrowie” – czytamy z kolei w opisie aplikacji.

Interesujesz się śląskim sportem? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newsletter)

Sport okładka z 7 listopada

Może Cię zainteresować:

Pożegnanie ze „Sportem”? Zespół szuka wsparcia „osób, które rozumieją rynek medialny, mają odpowiednie zaplecze finansowe”

Autor: Redakcja

09/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon