Sprawa Marceliny z Rybnika wciąż pozostaje nierozwiązana. Jej chłopak nadal przebywa w tureckim więzieniu

W lipcu w mediach pojawiły się doniesienia dotyczące wypadku Marceliny z Rybnika. Dziewczyna podczas wakacji w Turcji, na które wybrała się ze swoim chłopakiem, spadła ze znacznej wysokości. Turecka policja oskarżyła chłopaka dziewczyny - Mateusza o spowodowanie wypadku. Rodzina młodego mężczyzny założyła zbiórkę, by udowodnić jego niewinność.

zrzutka.pl/ Marcelina i Mateusz
Sprawa Marceliny z Rybnika

22-letna Marcelina z Rybnika podczas wakacji w tureckim Bodrum uległa poważnemu wypadkowi. W drugiej połowie lipca 2022 roku spadła z wysokości czwartego piętra. W chwili zdarzenia towarzyszył jej chłopak - 25-letni Mateusz, którego Turcy oskarżają o usiłowanie zabójstwa dziewczyny. Według zagranicznych doniesień, młody mężczyzna miał zgwałcić i zrzucić z balkonu Marcelinę.

Jednak zarówna rodzina Mateusza, jak i Marceliny nie wierzą w tę wersję wydarzeń - rodzice dziewczyny nie wnieśli oskarżenia. Zeznania w sprawie złożyli również znajomi pary, którzy przebywali z nią na wakacjach. 25-letni chłopak został aresztowany w Turcji i od ponad trzech miesięcy przebywa w areszcie. Zostały postawione mu zarzuty. Mężczyźnie grozi dożywocie. Rodzina, by udowodnić jego niewinność, założyła zbiórkę. Dzięki uzbieranym środkom najbliżsi będą mieli możliwość opłacenia prawników.

- 25 letni Mateusz wraz ze swoją 21 letnią przyjaciółką weszli na niezabezpieczony taras hotelu (...), w momencie, w którym chcieli wracać do pokoju, Marcelina znajdująca się blisko niskiego murku, gwałtownie wstała, straciła równowagę i przechylając się do tyłu upadła z wysokości czwartego piętra - wyjaśnia przebieg zdarzenia rodzina 25-letniego mężczyzny. - Niestety Mateusz siedział za daleko i nie zdążył jej złapać - dodaje.

Rodzina Mateusza prosi o wsparcie finansowe

Rodzice 25-letniego mężczyzny w treści założonej zbiórki na portalu zrzutka.pl, wyjaśniają, że do tej pory wydali już 35 tysięcy złotych. Kwota dotychczas została przeznaczona na prawników oraz tłumacza. Rodzice mężczyzny, by udowodnić jego niewinność potrzebują aż 120 tysięcy złotych.

- Niestety przekracza to budżet rodziny i nie są w stanie opłacić dalszej pomocy prawnej. Zwracamy się z ogromną prośbą o jakąkolwiek pomoc, od której zależy przyszłość Mateusza - proszą rodzice Mateusza.

Dziewczyna stopniowo wraca do zdrowia

Na początku października rodzice Marceliny w treści zbiórki poinformowali, że dziewczyna stopniowo wraca do sił. Na początku września Marcelina przeszła operację neurochirurgiczną głowy. Kilkanaście dni później lekarze zdiagnozowali u niej zwężenie podgłośniowe. - Po raz drugi uratowano jej życie - pierwszy raz w Turcji, a drugi raz dokonali tego lekarze w szpitalu, w którym obecnie przebywa - podkreślają rodzice.

Jak wynika z relacji rodziców, Marcelina potrafi już samodzielnie jeść i pić, a także ruszać kończynami. Jednak z powodu odniesionych urazów nie może jeszcze samodzielnie się poruszać. Oprócz tego dziewczyna zaczęła także przekazywać bezdźwięczne komunikaty za pomocą mimiki ust. Wobec tego nie jest w stanie opowiedzieć, co stało się w dniu wypadku.

- Niestety czeka ją kolejna operacji zlikwidowania zwężenia podgłośni, która zostanie przeprowadzona za jakiś czas. Mamy nadzieję, że nic złego się już nie wydarzy i Marcelina będzie mogła wkrótce pojechać do Ośrodka Rehabilitacyjnego - wyjaśniają.
Zbiórka na 22 letnią Marcelinę

Może Cię zainteresować:

Rodzina 22-letniej Marceliny z Rybnika nie wierzy w wersję tureckich mediów. Dziewczyna miała zostać zgwałcona i wypchnięta z III piętra

Autor: Martyna Urban

09/08/2022

Zbiórka dla Marceliny

Może Cię zainteresować:

Marcelina z Rybnika wybudzona ze śpiączki po wypadku w Turcji. Można pomóc w jej rehabilitacji

Autor: Redakcja

12/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Zbiórka dla Marceliny

Marcelina z Rybnika wybudzona ze śpiączki po wypadku

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Wypadek rybniczanki w Turcji

Rybniczanka miała wypadek na wakacjach. Ruszyła zbiórka

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie