Starcie wydziaranych sprinterek w Diamentowej Lidze w Chorzowie. Ewa Swoboda kontra Sha’Carri Richardson i Shericka Jackson

Niedzielny (16 lipca 2023 r.) Memoriał imienia Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zawody prestiżowej Diamentowej Ligi, będzie trudnym sprawdzianem dla śląskiej sprinterki Ewy Swobody. Obsada jej koronnego dystansu 100 m jest iście mistrzowska. W blokach staną panie nie tylko szybkie, ale i z niezłą kolekcją tatuaży.

Sprinterki memorial

Choć Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce dopiero w sierpniu 2023 r. w Budapeszcie, w niedzielę 16 lipca 2023 r. w Chorzowie będzie okazja, by poczuć ich przedsmak. Silesia Memoriał imienia Kamili Skolimowskiej jest obsadzony takimi sławami, jakby to były mistrzostwa globu. Na Stadionie Śląskim zobaczymy prawdziwe gwiazdy lekkiej atletyki.

Silesia Memoriał imienia Kamili Skolimowskiej
Niedziela 16 lipca 2023 r, od godz. 14
Stadion Śląski, Chorzów
Bilety: od 10 zł, dostępne na www.ebilet.pl

Mocna obsada kobiecego biegu na 100 m. Powalczy też Ewa Swoboda z Żor

Ewa Swoboda, najlepsza polska sprinterka (w tym roku pobiła w Łodzi rekord w biegu na 60 m, pokonując magiczną barierę 7 sekund - uzyskała wynik 6,99 s), dziewczyna z Żor, już szykuje się na bieg na swoim koronnym dystansie 100 m. - Nie będzie łatwo na pewno, obsada jest bardzo mocna - przyznaje Ewa w rozmowie ze Ślązagiem (wywiad z Ewą Swobodą ukaże się w piątek 14 lipca 2023 r. na naszych magazynowych internetowych łamach). Wśród konkurentek naszej sprinterki, której celem jest złamanie 11 sekund, są m.in.:

 • Sha’Carri Richardson - słynąca z oryginalnego wyglądu piekielnie szybka Amerykanka, która ostatnio na Mistrzostwach Ameryki uzyskała czas 10.71 s na 100 m
 • Shericka Jackson - pięciokrotna medalistka olimpijska z Jamajki

Co ciekawe, te trzy panie mają zamiłowanie do tatuaży. Wszystkie lubią ozdabiać swoje ciało dziarami, ale Ewa Swoboda chyba najbardziej.

Wśród gwiazd Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim m.in. Duplantis, Ingebrigtsen, Paulino

W biegu na 100 m mężczyzn na Stadionie Śląskim wystąpią trzej medaliści Mistrzostw Świata 2022 – Fred Kerley, Marvin Bracy i Trayvon Brommel, których sprawdzą chociażby Noah Lyles i Christian Coleman.

Równie mocny powinien być żeński bieg na 400 m, gdzie Natalia Kaczmarek zmierzy się z mistrzynią świata Marileidy Paulino. Dominikanka jest niepokonana w tym roku, ma najlepszy rezultat na listach World Athletics i łatkę faworytki nadchodzących Mistrzostw Świata.

W bloki biegu na 100 metrów przez płotki w Chorzowie wejdą obok Pii Skrzyszowskiej - Tobi Amusan, Kendra Harrison i Jasmine Camacho-Quinn. Amusan przed rokiem odebrała Harrison rekord świata, a Camacho-Quinn to tegoroczna liderka list i mistrzyni olimpijska z Tokio.

W skoku wzwyż zaprezentuje się m.in. Mutaz Essa Barshim i Gianmarco Tamberi. W żeńskim konkursie skoczkiń wystąpią m.in. Jarosława Mahuczych, Nicola Olyslagers i Eleanor Patterson.

Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki i Malwina Kopron będą mieć możliwie najlepszych rywali. Brązowa medalistka olimpijska w Tokio sprawdzi się z Brooke Andersen – trzecią w dziejach miotaczką, która rzuciła młotem ponad 80 m. Polscy giganci z kolei wystąpią z rywalami, którzy za miesiąc z pewnością będą też ich konkurentami w finale MŚ.

Na Stadionie Śląskim zobaczymy też Mondo Duplantisa (Szwecja, skok o tyczce), Jakoba Ingebrigtsena (Norwegia, biegi średnio- i długodystansowe) i… Yulimar Rojas (Wenezuela, rekordzistka świata w trójskoku).

Bilety na Memoriał są wciąż dostępne, kosztują już od 10 zł. Te w najlepszych miejscach trybun, m.in. przy linii mety, kosztują 99 zł. Obiekt został podzielony na cztery kategorie cenowe, a także sektor biznes oferujący w cenie biletu dostęp do cateringu. W ofercie znajduje się również pakiet 3+1 (czyli 4 bilety w cenie 3). Klienci, którzy zakupią pakiet 3+1 muszą wejść na teren wydarzenia jednocześnie. Wstęp dla dzieci do 6. roku życia włącznie jest bezpłatny – pod opieką opiekuna posiadającego bilet.

Program Memoriału
Program Memoriału
  Piotr Lisek Prowokuję rozmowy o tyczce z nutką erotyzmu

  Może Cię zainteresować:

  Prowokuję rozmowy o tyczce z… nutką erotyzmu. Rekordzista Polski w formie przed Diamentową Ligą w Chorzowie

  Autor: Maciej Poloczek

  29/06/2023

  Pawel fajdek

  Może Cię zainteresować:

  Rychu Peja i Paweł Fajdek rapują o Diamentowej Lidze w Chorzowie. "Lekkoatletyczna liga mistrzów"

  Autor: Patryk Osadnik

  29/06/2023

  Gwiazdy lekkoatletyki na Stadionie Śląskim Historyczna obsada memoriału Kamili Skolimowskiej

  Może Cię zainteresować:

  Gwiazdy lekkoatletyki na Stadionie Śląskim. Historyczna obsada memoriału Kamili Skolimowskiej

  Autor: Redakcja

  10/07/2023

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon