Stellantis uruchomi trzecią zmianę w fabryce w Gliwicach. Będzie 600 nowych miejsc pracy

Stellantis uruchomi od połowy czerwca trzecią zmianę w swojej fabryce dużych samochodów dostawczych w Gliwicach. W zakładzie powstanie 600 nowych miejsc pracy.

Mat. pras. Stellantis Gliwice
Fabryka Stellantis Gliwice

Stellantis Gliwice produkuje modele Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów. Od połowy czerwca produkcja ma się odbywać na trzy zmiany. W efekcie Stellantis zatrudni w Gliwicach około nowych 600 pracowników. Proces ich rekrutacji właśnie ruszył.

Jak podkreśla Andrzej Korpak, dyrektor generalny Stellantis Gliwice uruchomienie trzeciej zmiany potwierdza, że Stellantis umacnia swoją obecność w Polsce.

- Niedawno ogłosiliśmy wybór Gliwic na lokalizację jednego z Centrów Oprogramowania Stellantis, co również oznacza zwiększenie zatrudnienia w naszej firmie – w tym przypadku o 300 osób. Łącznie przyjmiemy więc prawie tysiąc osób, aby rozwijać działalność zarówno w obszarze produkcji dużych pojazdów LCV, stanowiących bardzo ważny element portfolio Grupy, jak i nowoczesnych technologii informatycznych, które stanowią jeden z kluczowych elementów strategii Stellantis Dare Forward 2030 – mówi Korpak.

Gliwicka fabryka LCV została wybudowana od podstaw. Produkowane są w niej nie tylko pojazdy dostawcze i bazy pod zabudowy kamperów, ale też pokrywy do baterii akumulatorów elektrycznych na potrzeby innych jednostek Grupy. W fabryce funkcjonuje ponadto Centrum Konwersji, dostosowujące pojazdy do specjalnych potrzeb użytkowych. Stellantis Gliwice zatrudnia około 2000 osób, w działach produkcyjnych, a także w działach świadczących usługi na rzecz innych jednostek korporacji w Europie w zakresie finansów, IT, zakupów oraz centralnej inżynierii. W lutym firma ogłosiła otwarcie Centrum Oprogramowania Software Experience.

W Gliwicach produkowane są samochody dostawcze

Może Cię zainteresować:

W Gliwicach rusza produkcja dostawczaków z napędem elektrycznym. A zaraz potem: napęd wodorowy

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/05/2023

Zakład Stellantis w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Stellantis uruchamia w Gliwicach ośrodek rozwoju oprogramowania. Koncern zatrudni w nim 300 osób

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/02/2023

Samochody dostawcze koncern Stellantis produkuje także we Włoszech

Może Cię zainteresować:

Gliwicka fabryka Stellantis będzie produkować nowy model Toyoty. Samochód trafi na rynek także z napędem elektrycznym

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon