Szczepan Twardoch dostarczy samochody ukraińskim żołnierzom. "Jestem autentycznie wzruszony"

Szczepan Twardoch zebrał już ponad 150 tys. złotych na samochody i sprzęt dla ukraińskiego wojska. - Ile wpłacicie, tyle wydam, w pełnym porozumieniu z ukraińskimi żołnierzami, kupując dokładnie to, czego potrzebują (...) Wszystko dostarczę osobiście i do rąk własnych - napisał.

FB: Szczepan Twardoch
Szczepan Twardoch

Pisarz Szczepan Twardoch, jak wiele popularnych osób, założył internetową zbiórkę pieniędzy na sprzęt dla ukraińskich żołnierzy. Stan jej konta w poniedziałek, 2 stycznia, to ponad 150 tys. złotych.

- Szanowni. Wasz finansowy odzew na mój apel w sprawie samochodów dla ukraińskiego wojska wielokrotnie przekroczył moje oczekiwania. Jestem tym autentycznie wzruszony - tym, że po trzystu dniach tej strasznej wojny jesteście ciągle gotowi tak ochoczo pomagać - napisał Szczepan Twardoch na Facebooku.
Szczepan Twardoch

Może Cię zainteresować:

Śląski pisarz Szczepan Twardoch dostał niecodzienne zaproszenie od prezydenta Niemiec

Autor: Katarzyna Pachelska

08/11/2022

Jak podkreślił, ma już niemal gotowego nissana navarę, o którego kamuflaż zadbał znany na Górnym Śląsku grafficiarz Franek Mysza. Trafi on do 59. Samodzielnej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej. Na tym jednak nie koniec. Liczy, że uda się w sumie przekazać Ukraińcom dwa, a nawet trzy samochody. Poza tym konieczne w zimie ciepłe umundurowanie etc.

- Ile wpłacicie, tyle wydam, w pełnym porozumieniu z ukraińskimi żołnierzami, kupując dokładnie to, czego potrzebują (...) Wszystko dostarczę osobiście i do rąk własnych. Priorytet mają samochody - wskazał Szczepan Twardoch.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Anna Dymna

Może Cię zainteresować:

Kto otrzyma tegoroczną Nagrodę im. Kazimierza Kutza? Poznaliśmy pięcioro nominowanych

Autor: Patryk Osadnik

02/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon