Szukasz chwili wytchnienia? Polecamy najlepsze trasy spacerowe w Tarnowskich Górach i okolicy

Miasto Gwarków to nie tylko Zabytkowa Kopalnia Srebra, Sztolnia Czarnego Pstrąga czy inne ślady po industrialnej przeszłości. Znajdziemy tu także sporo ciekawych miejsc, gdzie można odnaleźć ciszę i spokój, zrelaksować się wśród zieleni. Przedstawiamy kilka mniej lub bardziej znanych propozycji.

Urszula Gołkowska
Strzybnica i okolice
Strzybnica i okolice

Miasto Gwarków często kojarzy się z zabytkami i historycznym układem urbanistycznym Śródmieścia. Nic w tym dziwnego. Wycieczka po centrum z pewnością spodoba się niejednemu turyście. Tarnowskie Góry mają jednak całkiem sporo ładnych terenów zielonych. Park Miejski, Park Repecki, Rezerwat Segiet - to tylko niektóre z nich. Niedaleko znajdują się także Lasy Lublinieckie, gdzie wiele osób wybiera się na jagody czy grzyby.

W samym powiecie tarnogórskim odkryjemy jeszcze więcej miejsc odpoczynku na świeżym powietrzu. Miasto Kalety znane jest ze swoich lasów, a w dzielnicy Zielona znajduje się zbiornik wodny z wypożyczalnią kajaków i innych sprzętów. W Miasteczku Śląskim z kolei zobaczymy wyjątkowe kolorowe jeziorka i zagadkowe pozostałości po starej kopalni. Na terenie gminy Świerklaniec położony jest Zalew Nakło-Chechło - wypoczynkowy cel niejednego wczasowicza.

Tegoroczny sezon turystyczny można uznać za otwarty. Powiat tarnogórski zaprasza więc wszystkich, którzy nie chcą pokonywać setek kilometrów, aby znaleźć spokojne miejsce na spacer, wyprawę rowerową czy odpoczynek nad wodą. Dzięki dobrym połączeniom ZTM do Tarnowskich Gór sprawnie dostaną się także osoby, które nie dysponują samochodem.

Naklo chechlo zdjecia

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Jeziora i zalewy, które warto odwiedzić

Autor: Urszula Gołkowska

03/05/2021

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uroczysko Buczyn 5

Uroczysko Buczyna. Naturalny las w środku metropolii

Kosciol sw ducha tychy7

Piramida egipska? Świątynia pogańska? Inspiracją była hałda

Tarnowskie Góry seniorzy

7 ciekawych propozycji dla seniorów w Tarnowskich Górach

Zamek Pała w Lednice

Jedziesz "na Chorwację"? Oto 3 ciekawe miejsca po drodze

Park Miejski w Tarnowskich Górach

Zgubiliśmy się w tarnogórskim Parku Miejskim. Było warto!

Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach

Pałac Mieroszewskich

Normański miecz w Będzinie. Czy to broń wikinga?